Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki továbbtanu...

Miért akar mindenki továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Az osztályomból majdnem mindenki tovább fog tanulni (szakgimnázium), és elgondolkoztam rajta, hogy konkrét céljuk van e egyáltalán vele? Mert tudok olyanról, akinek igen, de a legtöbbek csak valami szimpatikus hangzású szakot választottak, vagy csak azért mennek, mert ez egyfajta elvárás. Ezt mondják a tanárok, ezt mondják a szülők. Szerintetek hányan vannak olyanok, akiknek konkrét céljuk van a továbbtanulással, és nem csak a környezetük benyomása, vagy a "papír" miatt mennek?

2021. márc. 23. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Hat nemtom ha olyan szakgimibe jartal mint en akkor a 4. Ev vegen semmit nem kapsz (asszem azota mondjuk valtoztattak mar, mi voltunk az utolso ilyen evfolyam) es plusz 1 evig ott maradhattal volna akkor kapsz egy szakmát. Hat en gyuloltem ahogy volt azt a szakot, ugyhogy ezert mentem tovabb, plusz hulye se voltam, masfel ev mulva diplomazok. Olyan szakra jottem amirol semmit nem tudtam, az országba is kb, 100an ha tanuljuk a szakot, de olyanra specializálódtam, hogy hotel vezeto lehetek ha kikerulok (nyilvam nem egybol). Ez kicsit jobban hangzik mint az informatika, pedig en rengeteget gepezek, megis sokkal erosebbnek erzek egy hotel vezetőt.

En mondjuk pont olyan ember voltam aki az utolso pillanatban valasztott de nem bantam meg, nalunk is szinte mindenki tovabb ment, aki nem volt egyetemre valo mar kibukott. Azt megoldjak. De altalaban gimisek/szakgimisek koreben elegge alap hogy tovább mennek, csak a szakmunkasba szoktak fixen a szakmaban maradni. De egyebkent olyat is ismerek aki halasztott egy evet aztan ugy ment tovabb.

Amugy ilyet nem nagyon hallottam hogy szuloi vagy ilyen "papir" nyomasra menne valaki. Ha szereted amit csinalsz ugyis maradsz, ha nem akkor kibuksz. Nalunk egyébként az összes unokatesomnak (kiveve 1 ferfi de O anelkul is nagyon jo munkahelyen van) minimum 1 diplomaja van, 1 csinalja a doktorijat, en meg a mesterig akarok jutni. Szoval nalunk a csaladba ez eleg "alapnak" szamit.

Szerintem max az aki ügyvéd, orvos akar lenni tudja előre hogy hova mire akar menni, mert azokra azert keszulni kell.

2021. márc. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Mi érettségivel együtt kapunk egy a semminél több papírt, és ötödik évben lesz szakmánk. (egyébként a jó tanárok lelépése, és inkompetens, vagy kényszerből szakmát tanító tanárok miatt nálunk is kb. mindenkinek elment a kedve).


Amiből kiindulok, az az, hogy a legtöbben olyan szakra akarnak menni ahova:

-vagy egyszerű bekerülni, szinte büfészak

-vagy úgy hangzik, mint a jelenlegi szakmánk, de sok köze nincs hozzá.


Én eredetileg BME közlekedésmérnökire akartam menni, de útközben rájöttem, hogy szakgimnáziumból, normális fizika óra híján, és elég gyér matek tudás mellett (plusz a 0-hoz közeli önszorgalommal) inkább nem próbálom meg, csak azért, mert ezt nyomják a tanárok, plusz anyukám is ezt akarja. Tudom, hogy úgyse élvezném, tudom, hogy úgyse dolgoznék a szakmámban, mert őszinte leszek, konkrétan nincs olyan egyetemi szak, ami érdekel.

2021. márc. 23. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Igen ezt az állam is felismerte és levitte a szakiskolákat technikumokra, ahol nagyobb gyakorlati képzés folyik.


Mi is eroltettuk fiunkat, aminek a vége az lett semmit nem tanult, nem is érettségizett le, utána elkoltozott tőlünk, rájott hogy szükséges az érettségi leérettségizett önállóan, majd villanyszerelés szakmát választott. Havi 1 milliót keres átlagisan három embere van egy nagyobb munkán.

2021. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok

Azert azt tegyuk hozzá hogy az egyetem nem csak arrol szol hogy tanulsz. Mar csak az elmenyek miatt is megeri egyetemre menni, plusz az emberek akiket megismersz.

Az is igaz hogy akinek 0 onszorgalma van ne menjen, de en se vittem tulzasba erettsegin, sot egesz szakgimibe, 3as atlagon volt pl matekbol majdnem megbuktam az elso 2 evben (nem miattam, sz.r volt a tanar es semmit nem tanított, 3.-4.ben már 4es voltam) ettol fuggetlenul az erettsegin is alig lett meg 2es (alapok hijan), erre egyetemen megkapom a matekot az elso 2 fel evben. Belehuztam es 0rol 3asra vizsgaztam belőle. Erre azota is buszke vagyok.

Egyebkent a mernokrol en pont mast hallok. Nalunk volt az en sulim mellett kozvetlenul egy nagyon nívós gimmnazium, annyira kemenyen tanítottak hogy általános volt ha valaki depressziós, vagy panik beteg lett es ott hagyta. Na ebbol a gimibol ment tovabb ismeros mernok szakra, jelenleg ott tart hogy 0-24 gepezik mert magasrol sz.rik az egyetemre mivel semmit nem tanítanak neki es igyis ugyis átmegy mindenbol. De egyébként ez a legtöbb egyetemen igy van. Fokent a nagy egyetemeken. Mi pl 7en vagyunk kirendeltsegen, nalunk nincs olyan hogy nem jarsz be az orara, nincs olyan hogy logsz, nincs olyan hogy beiratod magadat massal, vagy nem mesz el vizsgázni. En megkockaztatom hogy nalunk kirendeltsegen sokkal erosebb a tanitas, mint pl pesti ismeroseim koreben ahol az orak 80%ara nem mennek be utana meg mondjak hogy de hat nem ertik ezt meg ezt. (nyilvan ezt online elotti idoszakra ertem) szoval ez sok mindentol fugg. En minden esetre megprobaltam volna a helyedbe ha nem sikerul nem sikerul, az elso evben meg ott lehet hagyni.

2021. márc. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy Kőműves, bádogos vagy burkoló egy fős kis magán katás vállalkozói munkásságával 2-3 szorosát hazavitte az elmúlt években mint sok diplomás. Szóval nem lenézendő ez már manapság. Mondom ezt mérnökként.
2021. márc. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez lemaradt: sőt ilyen formában többet is keresnek jóval mint én alkalmazottként.
2021. márc. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

"Mindenki rendőrnek születik, csak valaki továbbtanul."


:)

2021. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Divat lett egyetemre járni. Pedig nem mindenki való oda. Azokra a szakokra, ahova pl. negyedszázada felvettek 10 embert, ma felvesznek legalább 100-at. Nem a gyerekek lettek ennyivel okosabbak, a színvonal ment lejjebb. Normálisan ennyi egyetemistát nem is lehet oktatni. Ők pedig nem is veszik elég komolyan. Kitolják még pár évvel a gyerekkort, amikor felhőtlenül bulizhatnak, és még nem kell felelősséget vállalni semmiért.

Gondolom, a pénz számít, amit a nagyobb hallgatói létszámért az egyetemek kapnak. Ezért vesznek fel annyi diákot, azon az áron is, hogy a 90% nem oda való lenne. Ennek a 90%-nak egy része el sem végzi, de sokuk igen, mert - ahogy írtam - alacsonyabb a színvonal, mint régen, és belőlük lesznek azok a fiatal diplomások, akik aztán a munkanélküliek táborát szaporítják.

Ugyanakkor megfelelő szakmunkást, szakembert alig találni. Mert az jön le manapság mindenünnen, hogy csak a diploma teszi az embert, anélkül mit sem érsz. Ez nagyon fals elképzelés. Meg kellene becsülni a szakmunkát is, és visszaadni az igazi presztízsét a diplomának is.

Mert ma egyiknek sincs meg.

2021. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!