Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki nem az orvosira, vagy mérnöki karra akar jelenkezni, arra szinte mindenki azt válaszolja, hogy kb. csak időpazarlás az egyetem?

Figyelt kérdés
Eléggé elkeserítő azt olvasni, hogy a többség szerint a legtöbb szak csak idő-, illetve pénzpazarlás. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy leginkább informatikusokra meg mérnökökre van szükség, de azért nem túlzás egy kicsit, hogy ha valaki nem ezeket végzi, akkor a maximum a Mekiben fog kikötni. Egyébként sok esetben a gazdasági szakokról is ezt írják, nem csak a bölcsészképzésekről. Most már végképp nem értek semmit.

2017. szept. 25. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert MO-n szeretik az emberek játszani az eszüket. Ezért írogatja mindegyik. De nehogy azt hidd, hogy bármelyik is ilyen szakot végzett. Mert akkor nem lenne ekkora hiány. Csak könnyebb a székből otthonról butaságokat írni. Az legyél, ami lenni akarsz, senkit nem izgat. Egy diplomával, legyen az bármilyen gagyi, lehet esélyed a főnöki pozícióig elvinni, így csak rajtad áll, hogy mit hozol ki az életedből. Ez az egyedüli lényeg.
2017. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Csak üres okoskodás. Itt van komolyabb adat: [link]
2017. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

ha szereted, amit csinálsz és nem átbulizod az egyetemet, akkor igazán jó lehetsz más szakmákban is, bár a munkakeresésnél lehet, hogy többet kell "szenvedned", de aki nem jó szakember, azt bármelyik területen mellőzik vagy a kevésbé jó állásokat tölti be, legyen akár mérnök vagy informatikus.

és sokan arról feledkeznek meg, hogy az egyetem tudást ad, egy szemléletmódot, ami nem feltétlenül illik bele egy munkaköri leírásba. sajnos sokan az egyetem és egy szakma közé egyenlőségjelet tesznek, nem értik meg, hogy a tudás önmagában is nagyon hasznos.

2017. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Hát, mert a legtöbb bölcsész diplomával betölthető álláshoz nem kell diploma. Ugyanez igaz a turizmus-vendéglátásra, a kommunikáció és médiatudományra is. Valamint én még a pszichológiát is ide sorolom.
2017. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Általában ezeknek az embereknek gőzök sincs az egész mérnöki/informatikusi pályáról.

Én infósként mondom, hogy senki se kezdjen bele, ha nem szereti/érdekli, mert úgy semmi értelme. Ne hagyd magadat eltántorítani. Bármilyen szakkal el lehet helyezkedni, a lényeg, hogy használd ki az egyetem adta lehetőségeket és már egyetem alatt szerezz tapasztalatot.

2017. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Sorolhatod önkényesen a pszichológiát ilyen buta listára, de tévedsz. Nagyon sokat kell tanulni és megvan, hogy milyen szinten mit tehetsz és mit nem. Olyasmiről kellene nyilatkoznod, amihez értesz is. Ez nem az... talán nézz körül pl. a főzés témakörben. Az talán jobban megy.
2017. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Mi az, megsértődött egy leendő viselkedéselemző?:-D

Nekem ne mondja senki, hogy egy btk-s pszichológia szak többet nyújt annál, mint aminek interneten vagy könyvekből önszorgalmilag utána lehet nézni.

és attól, mert szerinted sokat kell tanulni(látom nem jártál még orvosi vagy egészségtudományi karon)még nem ad értékes diplomát, mivel boldog-boldogtalan elvégzi.

Én más szakon végeztem, de bármikor elbeszélgetek veled a Wundt féle introspekcióról, vagy akár a Gestalt pszichológiáról is, pedig mi csak 5 félévig tanultuk, és a szakunknak köze se lesz hozzá.

2017. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

3-as válaszoló vagyok, nem végeztem pszichológiát, DE!


önszorgalomból bárminek utána tudsz olvasni. informatikának is, vannak ingyenes online programozói tanfolyamok. a pszichológia ba (és ma) nélkül viszont soha a büdös életben nem tudsz pszichológusként dolgozni. nem fog senki alkalmazni gyerekpszichológusként egy olyat, aki vasárnap esténként olvas csak ilyen könyveket.

2017. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A 6-os válaszolónak: Ne haragudj, eszem ágában sem volt a pszichológia szakot, vagy tudományágat becsmérelni, vagy gagyinak feltüntetni, és nyilván az összes többit sem. ( Ellenben nem értem mi szükség volt, így válaszolni.
2017. szept. 25. 21:31
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Tudod, szerintem inkább azzal van a baj, hogy boldog boldogtalan bölcsészkarra vagy hasonlóra jelentkezik, mert könnyebb elvégezni, és nem azért mert érdekli. Diplomát akar, de vagy nem fogta meg különösebben semmi vagy csak nincs kedve tanulni, küzdeni egy nehezebb szakon, még ha érdekli is. Ennyi bölcsészre márpedig nincs szükség, ellenben például orvosra nagyon is lenne. Csak senki nem akar ennyit szenvedni, mert igenis baromi nehéz. Ettől függetlenül ha valakit az anglisztika vagy tudomisén érdekel, akkor természetesen nem kell másikat választania csak mert "büfészaknak" lett titulálva. Lehet azt érdeklődéssel, odaadással is csinálni.
2017. szept. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!