Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az okj megszűnik, akkor...

Ha az okj megszűnik, akkor már nem is lesznek többé pár hónap alatt elvégezhető tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kitanulni egyetem mellett valami szakmát, ami pár hónapos, vagy kevesebb mint 1 éves.

Illetve anyukám is gondolt rá, hogy elvégez majd jövőre egy dajka képzőt, ami eddig 4 hónap volt kb, de most az is meghosszabbodik évekre?


Lesz még egyáltalán olyan tanfolyam ami pár hónap alatt elvégezhető lesz, vagy minden 3-4 év hosszúságú lesz?



2021. ápr. 3. 22:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
97%
1-2 éves képzések lesznek érettségivel. 24 alatt nappalin is lehet és estin is. Felette csak estin van képzés. A kisgyermekgondozó/nevelő ha jól tudom 2 éves képzés. A nive.hu-n nézz körül
2021. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
24%
Már megszúntek a néhány hónapos képzések.
2021. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, elírtam 25 éves korog lehet és NEM 24
2021. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
74%

A lényeg kérdező, hogy aki felnőtt fejjel szeretne valamit még tanulni, el lett lehetetlenítve ezzel a 2 éves iskolarendszerű kakival. Ne mondjátok nekem azt, hogy a 2 êv alatt valaki vérprofi lesz a képzés miatt mert nem hiszem. Ez az egész nem erre van kitalálva.


Aki anno egy X szakmát 8 hónap alatt tanult meg az hogy csinálta? Hogy tudták a fejébe tenni azokat az anyagokat amiket most 2 évre húztak el? Vagy kevesebb tudást szerzett aki csak 8 hónapig járt? Á, dehogy...most a 8 hónapi 1 évnyi anyag 2 év alatt lesz leadva és a kutya nem mondja majd meg hogy ez régen máshogy volt mert a most kezdők honnan is tudnák milyen volt a régi OKJs képzés.



A felnőttek, családos embereknek biztos csökken majd a létszáma ezeken az ízéken....khm....

2021. ápr. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd kijönnek az iskolából úgy érezve, hogy hejj de sokat tanultam. Aha...annyi idő alatt el is végzett volna majdnem egy egyetemet. Hű de jó is ez az új OKJ. Vicc kategória, mint a magyar oktatási rendszer.
2021. ápr. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
33%
Lesznek (vannak) pár hónap alatt elvégezhető tanfolyamok, csak nem azokra a szakmákra, amelyeket a hivatalos szakképzési jegyzék felsorol. De például elmehetsz egy 6 hónapos programozó bootcampre és lehet belőled internetfejlesztő ezzel, senki nem tiltja meg. Csak azokat a szakmákat nem lehet így megtanulni, amelyeket a szakképzési jegyzék felsorol. Ennek egyébként van értelme, hiszen ez Németországban is így van, ott is 3 éves az Ausbildung. Reméljük ezzel emelkedik itthon a szakmai színvonal. Botrányos volt, hogy komoly szakmákra képeztek kontárokat pár hónapos alacsony színvonalú tanfolyamokon.
2021. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
57%

4. nem ugyanazok a képzések lesznek 2 évesek, amik eddig 8 hónaposak voltak. Megszüntetnek képzéseket. Csak hasraütéses példa: műkörmös képzés eddig volt 8 hónap, mostantól 2 éves kozmetikus képzés keretén belül lehet valaki műkörmös.

Egyáltalán nem támogatom, hülye ötlet, értelmét én se látom, nem azért írtam, mert jónak tartom, hogy megváltoztatták, csak magyarázatnak.

2021. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
86%

Azzal, hogy elnyújtanak egy képzést 2 évre nem lesz színvonalasabb, csak több hülyeséget raknak bele.

Ne mondja már nekem senki, hogy egy műkörmösnek akkor tudás kell, vagy egy bolti eladónak.

Villanyszerelést se senki az iskolában fogja megtanulni, hanem ha egy szaki mellett megtanulja a dolgot. (Főleg, hogy általában az iskolákban nincs pénz semmire)

2021. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt a műkörmös témát. Az nem egy komoly szakma. A villanyszerelés, géplakatos stb. az igen. És azért kellett a magyar rendszert a némethez igazítani, mert a “magyar” ipar nagy része német ipar, és az eddigi rendszer – jogosan – nem felelt meg a német minőségi követelményeknek.


A műkörmösök úgymond járulékos veszteség.

2021. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
80%

8. ismered azt a szót, hogy "példa"?

Fogalmam sincs volt-e olyan képzés, hogy műkörmös, ezt egy példának szántam, hogy ami eddig egy képzés volt, azokat most egybe rakják és elvileg ezért lesz hosszabb. Mi a fenét kell ezen lepontozni? Nem volt hasznos az, hogy megtudtad, miért lettek hosszabbak a képzések? Vagy csak nem tetszik, hogy valaki megírta? Attól, hogy valaki leírja, még nem jelenti azt, hogy támogatja. Mint írtam én se örülök ennek a változásnak, csak azok kedvéért leírtam, hogy mi az oka, akik a gyk-ról tájlkozódnak.

2021. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!