Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az okj megszűnik, akkor...

Ha az okj megszűnik, akkor már nem is lesznek többé pár hónap alatt elvégezhető tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kitanulni egyetem mellett valami szakmát, ami pár hónapos, vagy kevesebb mint 1 éves.

Illetve anyukám is gondolt rá, hogy elvégez majd jövőre egy dajka képzőt, ami eddig 4 hónap volt kb, de most az is meghosszabbodik évekre?


Lesz még egyáltalán olyan tanfolyam ami pár hónap alatt elvégezhető lesz, vagy minden 3-4 év hosszúságú lesz?



2021. ápr. 3. 22:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
4%

"A háziorvost arra az idétlen véleményedre mondtam, hogy “majd a piac kiszelektálja” " És akkor miért 16.ot írtál elé?

Továbbra is hülyeség egy műkörmöst, kozmetikust, asztalost, festőt egy orvoshoz hasonlítani. Ez a hülye hasonlat meg indoklás csak téged minősít.

Nem vagyok a német oktatás szakértője, de Magyaro.-on is van iskolarendszerű képzésben asztalos képzés, ami 2 vagy 3 éves és erős a gyanúm, hogy a körtét az almával hasonlítod össze.

A gond az, hogy 1) nem mindegy, hogy egy általános iskolát végzett, 15-18 évest tanítasz, vagy egy felnőttet felnőtt képzés keretében 2) nem mindegy, hogy szakképző iskolában a 3 év alatt tanulsz még az asztalosság mellett minden mást, vagy 9 hónap alatt csak asztalosságot.

Te se gondolod komolyan (remélem), hogy a németeknél 3 éven keresztül minden egyes hétköznap 8 őrában asztalosságot tanulnak...

2021. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
0%

Háziorvos = asztalos.

Pazar. Végül is valószínű, hogy egy asztalos életekkel játszik... Ja nem. "Jajj, hát egy háziorvos se játszik életekkel". Aha, majd ha allergiás vagy XY-ra az orvos meg felírna neked valamit amitől elkezdenél fuldokolni akkor te lennél az első aki sipákol.


Azért fasza lenne, ha egy női sminket nem állítanál szembe egy utasszállító pilóta képzésével.

"Szerintem jobb, ha a suli szelektálja ki, nem embereken kísérletezik"

Oké akkor tudod mit?

Keress egy szakit aki nem több mint 10 éve van a szakmában és keress egy embert aki most végzett az iskolában. Állításod szerint az első ugyan olyan jól megtudja csinálni a dolgokat mint a szaki. Na ha 10 ilyenből CSAK 3 fiatal úgy tudja a szakmát mint aki 10 éve csinálja, akkor igazad van. Erre meg majd jön a "Jajj, hát ő is X évig járt iskolába". Oké, akkor csípőből írja meg a tesztet amit a záróvizsgához szükséges elvégre ő ezeket nap mint nap alkalmazza... Ja, hogy mondjuk 90%-nak 3-asnál az elmélet nem lenne jobb? Huha na akkor itt mi is van?

10 év rutinnal rendelkező szakit meg mégis hívják nap mint nap, az iskolapadból kikerülve pedig baromira nem te leszel a császár.

2021. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
20%

22. Nem értem, mi a bajod. 3 évig tanulnak az asztalosok, helyes. Kit érdekel? Engem nem.


Németországi menedzser vagyok multinál. Itt alap a rendes végzettség. Nem fogod bemagyarázni egy BMW-s, Audis stb. menedzsernek, hogy miért tanul egy magyar “szakember” csak ½ éves gyorstalpalón, amikor a német szakember 3 éves rendes kiképzésben vesz részt. Ne félj, nálunk nincs is fusizgatás, “okos” megoldások... minden szabvány szerint megy. Talán ezért a németeké a Porsche, a Volkswagen, a Lufthansa, a DHL stb. és nem a magyar ipar remekei. Mert az oké, hogy egykoron rendes konstruktőreink, mérnökeink voltak, de a magyar mutyi-sufnituning mentalitás nem alkalmas az ipari gyártásra. Én örülök, hogy ha felzárkózunk a nyugathoz. Szeretném, ha a hazám Nyugat-Európához tartozna. Akinek sok a 3 év képzés, ne akarjon asztalos lenni. Ilyen egyszerű.

2021. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
58%

Bár nem nekem írtad, de én is reagálok, mert már megint hülyeséget írsz és az almát hasonlítod össze a körtével, ahogyan ezt már korábban is írtam. Az OKJs képzés nem egyenlő a szakmunkásképzővel és egy szakmunkásképzőben nem 3 éven keresztül minden áldott nap 8 órában csak szakmát tanulnak, hanem más tantárgyak is vannak.

Ha menedzser vagy, akkor elég szomorú, hogy még ilyen alap dolgokat se tudsz és így menedzselsz embereket állítólag. Ráadásul olyan dolgokat hasonlítasz össze, amiknek semmi közük egymáshoz. Ide jutottunk, hogy már Németo-ban is ennyire hiány van az emberekből, hogy bárkit felvesznek?

2021. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
20%
24. Te nem figyeltél. Még egyszer leírom. Németországban 3 éves az érettségi utáni szakképzés (Ausbildung). Nem beszéltem a szakmunkásképzésről, kevered a szezont a fаszommal. De azért beszólogatsz. 🤭🤷‍♂️
2021. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
4%

Akkor ki is bújt a szög a zsákból

Sz..sz te rá, hogy minek mi haszna van, a lényeg hogy rohadjanak az iskolapadban elvesztegetve éveket baromságokra.

Úgy beszélsz mintha minden tárgy amit lenyomnak ilyen képzéseken baromi fontos lenne, pedig k..va soknak nincs semmi értelme és csak az időt húzzák vele.


3 éves képzés pedig egy sima egyetemi képzésnek is elmegy.

Az, hogy egy gyerek tanuljon 1 szakmát 3 évig 15 évesen bőven nem sok, viszont 25 évesen 3 évig ülni egy képzésen ahol kb semmit nem tanulsz a szakmáról...

Ez a "jajj külföldön baromi nagy képzettség kell". Ohh igen? Ismerősöm kiment hollandokhoz villanyt szerelni pár hónapos OKJ után. Másik ismerősöm 15 éve kőműves semmi képzettséggel dolgozott franciában. Harmadik ismerősöm papír és nyelvtudás nélkül szerelt villanyt németben... A nagy "szabványkövető" németeknél. Úgyhogy erről ennyit.

2021. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
0%

24.

A menedzserek a legnagyobb léhűtők az egész termelésben.

Jó menedzser akkor lenne, akárkiből is, ha mérnöki vagy termelésben szerzett komoly tapasztalata lenne, ehelyett az ilyen hülyék mint ő beülnek XY képzésre aztán elhiszik, hogy nélkülük aztán megállna a gyár mert menedzserek.

2021. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
58%

Óvakodjunk a régi OKJ-n tanult, 8 hónap alatt végzettektől mert ezek szerint mind kontár. 😂😂😂😂

Na neee.....aki 2 évig tanulja sem fog sokkal többet érteni hozzá mert a gyakorlatot az életben élesben fogja megszerezni.


Remélem nem lesz rájuk sok jelentkező és előbb utóbb befürdik ez az egész új OKJ.

2021. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
0%

Igen, jól látjátok, egy tipikus léhűtő menedzser vagyok, akit le sem engednek az üzembe. :D


Viszont a szabályokat én hozom. És bár a megfelelő papír csak egy formalitás, ez is jelent egyfajta biztosítékot. Nálunk nagyon komolyan veszik az ilyesmit.

2021. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:

25. Ezt írtad: "német szakember 3 éves rendes kiképzésben vesz részt" és nem azt, hogy "Németországban 3 éves az érettségi utáni szakképzés". Amit te írsz, annak semmi köze az OKJs képzéshez, tehát nem tudom egyáltalán minek írtál ide. Annyira nem vagy képbe semmivel, hogy még azt se tudod, Magyaro-on is van más szakképzés, nem csak OKJ? A sakközépiskola (2016-ig szakmunkásképző) ugyanúgy 3 éves, mint a te német szakképződ, szóval megintcsak azt kell mondanom, hogy nem tudod miről beszélsz.

OKJ képzésről szól a kérdés, végig arról volt szó, nem a szakközépiskolákról, te meg azzal jössz. Lehet, hogy meglep, de a magyara autógyárakban se OKJ képzésen tanult villanyszerelők dolgoznak általában.

Aki egy egyszerű kérdést se tud értelmezni, az nem hiszem el, hogy Németo-ban bármilyen menedzser lenne. Szerintem valami kisiskolás vagy, aki hallotta a szót, hogy "menedzser" meg, hogy sokan mennek Németo-ba dolgozni, aztán összekötötte a kettőt.

2021. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!