Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az okj megszűnik, akkor...

Ha az okj megszűnik, akkor már nem is lesznek többé pár hónap alatt elvégezhető tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kitanulni egyetem mellett valami szakmát, ami pár hónapos, vagy kevesebb mint 1 éves.

Illetve anyukám is gondolt rá, hogy elvégez majd jövőre egy dajka képzőt, ami eddig 4 hónap volt kb, de most az is meghosszabbodik évekre?


Lesz még egyáltalán olyan tanfolyam ami pár hónap alatt elvégezhető lesz, vagy minden 3-4 év hosszúságú lesz?



2021. ápr. 3. 22:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
25%
A szakközépiskola szót ki se ejtettem a számon. A német érettségi utáni szakképzésről (Ausbildung) beszéltem, illetve arról, hogy mi a logika abban, hogy próbálják felhúzni az eddig ilyen-olyan színvonalú OKJ-k színvonalát.
2021. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
71%

Te nagyon nem akarod megérteni, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. Mint már leírtam, csak hasznosabbnak tartottad "nem észrevenni", az OKJ képzésen csak a szakmát tanulják a tanulók. A "te" Ausbildung mániád meg teljesen más, az iskolarendszerű képzés. Aki csak a szakmát akarja megtanulni, annak nincs szüksége kommunikáció, ügyfélkapcsolatok, belsőépítészet, etika, ISO9001 meg hasonlók tanulására. Aki ezeket is meg akarja tanulni, az másik képzés keretében megteheti.

Ráadsául ott fizetést is kapnak az ausbildung keretében tanulók és dolgozók. Marhára nem mindegy, hogy valaki fizet a 9 hónapos képzésért vagy fiztenek neki 3 éven keresztül, mert dolgozik.

Az új OKJ rendszerben ugyanúgy nem fog senki fizetni a tanulóknak, nekik viszont többe fog kerülni és több ideig fog tartani, ezért kevesebben fognak jelentkezni, mert nem engedhetik meg maguknak. Tehát teljesen ellentétes hatást ér el, mint amivel reklámozzák.

2021. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
22%

"Az új OKJ rendszerben ugyanúgy nem fog senki fizetni a tanulóknak, nekik viszont többe fog kerülni és több ideig fog tartani, ezért kevesebben fognak jelentkezni, mert nem engedhetik meg maguknak. Tehát teljesen ellentétes hatást ér el, mint amivel reklámozzák."



Így legyen! Aztán majd ha rájönnek hogy fos a rendszer, hátha változtatnak. De megszokott, hogy itt minden csak rosszabb lesz, S nem jobb.

2021. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
69%
Nappalin kapnak ösztöndíjat, estin nem tudom. És azért szerintem hasznos, ha megtanítják őket alapabb üzleti-gazdasági dolgokra vagy akár a kommunikációra az ügyféllel... A szakmához és a munkához fontos dolgokat tanítják csak. Én például gondolkoztam, hogy csinálok egy rehabilitációs terapeutát vagy gyógymasszőrt, a 2 év alatt nem tanítanak feleslegeset és a tananyagot elnézve kell a 2 év rájuk. Tudom, eddig rövidebb volt, de szerintem az olyan is a legtöbb esetben.
2021. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
23%
"Nappalin kapnak ösztöndíjat, estin nem tudom" Az OKJ képzésen? És van nappali meg esti? Hmm.. most vagy a "menedzser" vagy, csak véletlenül nem a menedzser felhasználóddal jelentkeztél be, vagy nem tudod miről volt eddig szó. Pedig a kérdés elég egyértelmű.
2021. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
0%

"a 2 év alatt nem tanítanak feleslegeset és a tananyagot elnézve kell a 2 év rájuk. Tudom, eddig rövidebb volt, de szerintem az olyan is a legtöbb esetben."


A frászt nem tanítanak majd felesleges anyagot. Csupa elvesztegetett 2 év lesz, mert amit eddig megcsináltak pár hónap alatt, azért most 2 évet fogsz az iskolapadban ülni.


Ezek olyan kêpzések hogy bőven elegendő volt rájuk nêhány hónap. Aki annyi idő alatt nem tudta elsajátítani vagy megtanulni az ne is menjen felsőoktatási intézménybe mert ott is tanulni kell. Még keményebben mint egy 8 hónapig tartó képzésen.


Aki munka, család mellett szeretne még egy jó szakmát az biztos majd beül az iskolába és tanul 2 évig....ha most kerültél ki az általános iskolából és ráérsz tanulgatni akkor hajrá, pont neked valók ezek az új OKJ képzések. Aztán majd rájössz hogy a te bizonyítványodban is csak egy számsor lesz ami a szakmát jelöli, csak te azért 2 évet szívtál, más meg röhögve megcsinálta pár hónap alatt. Aki tanulni akar az tanulni fog egy rövidebb képzés alatt is, nemcsak a 2 évig tartón. Gondolod hogy az idő alatt új ismereteket fogsz kapni a szakmáról? Ha-ha, sok felesleges dolgot fognak inkább veled megetetni, hogy kihúzzák a 2 évet, értelme meg sem sok lesz, csak ki kell tölteni valamivel azokat az éveket.

2021. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
100%
36 neked mi a szakmád, hogy feleslegesnek tartasz rá két évet tanulni?
2021. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
0%
Szakmunkásképzőbe jártam anno és úgy lettem bolti eladó. El is helyezkedtem vele egy boltban. Aztán egy tőleM idősebb nő, ugyanezt pár hónap alatt elvégezte. Semmivel sem volt hátrányban, ugyanúgy bolti eladó ő is mint én. Mi a francnak ezt 2 évig tanulni? Jobb lett volna ha egyből gimibe vagy középsuliba megyek majd onnan utána a gyorstalpaló bolti eladóra. Még hátrányban is voltam mert az érettségit utána kellett legyem. Na de azóta már az is megvan, sőt más szakmám is de igy olyan felesleges volt az az iskola. Amúgy azért választottam mert azt mondták hogy ott majd rendesen kiképeznek bolti eladónak mert évekig tanulom, milyen jó lesz....aha sajnos nem jártam kellően utána, fiatal voltam.
2021. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
78%
A végeredmény számít csak, a papír. Mert gyakorlatot úgysem a 2 év alatt fogsz szerezni hanem a munkád folyamán. Felesleges egy szakmára 2 évet áldozni. Menjetek el inkább egyetemre. 3 év és diplomát kaptok. Itt meg kínlódtok 2 évig egy OKJ papírért.
2021. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
52%
38as vagyok. Az esetem ugyanaz mint a mostani 2 éves OKJ meg a régi pár hónapos. Én is tanultam a semmiért. És bele sem volt írva a bizimbe hogy én azért X évet jártam, a másik meg 8 hónapot. Így lesz ez a mostani rendszerrel is. Sajnálom azt aki most megy majd OKJra. Jól kitoltak velük.
2021. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!