Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az okj megszűnik, akkor...

Ha az okj megszűnik, akkor már nem is lesznek többé pár hónap alatt elvégezhető tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kitanulni egyetem mellett valami szakmát, ami pár hónapos, vagy kevesebb mint 1 éves.

Illetve anyukám is gondolt rá, hogy elvégez majd jövőre egy dajka képzőt, ami eddig 4 hónap volt kb, de most az is meghosszabbodik évekre?


Lesz még egyáltalán olyan tanfolyam ami pár hónap alatt elvégezhető lesz, vagy minden 3-4 év hosszúságú lesz?



2021. ápr. 3. 22:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
21%
A bolti eladó nem egy tanulható szakma. Egy 14 évest beállítok a boltba képzettség nélkül és simán elad, ha tehetséges. Eladónak születni kell. De megértem, ha ezek alapján feleslegesnek tartod a tanulást. De ne ebből indulj ki, vannak ennél komolyabb szakmák is. Én szívesen lennék bolti eladó, de nem szívesen járnék ilyen iskolába.
2021. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
57%
Elhiszem, de nézz meg más szakmákat....azokhoz sem kell 2 év ez is biztos. Most meg mind szinte évek. Villanyszerelő ismerősöm is a régi OKJt végezte pár hónap alatt és érti a dolgát. Van aki tehetséges és van hozzá huzalma ez is igaz. De olyan is van hogy hiába tanulja valaki évekig, iskolából kikerülve lila gőze sincs.
2021. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy nem OKJ képzésről beszélünk már... Nem igen vagytok benne a témában és néztetek után a dolgoknak az biztos. Csak vagdalkoztok, hogy ez így szar és felesleges. Például egy OKJ képzéses gyógymasszőrnek kb semmi gyakorlata nem volt. Itt megtanulod hozzá az egészségügyis tárgyakat is és mellette van gyakorlatod is. Ezzel te nem csak 1 masszőr leszel, hanem alap egészségügyi/ ápolási ismeretkehez is érteni fogsz. Rendesen van például sejtbiológia, anatómia, gyógyszereléshez is értenek majd egy ápoló szintjén. Nem arról van szó, hogy az OKJ-t az iskolák tartják, hanem kiterjedtebb tudást adnak át. Nézzetek meg 1–2 tanmenetet, tantárgyi felosztást. Ez az egész azért van, hogy jobb szakemberek legyenek. OKJ-n nem járt ösztöndíj, tudom jól. Illetve vannak olyan szakmák, amiket nem is lehet középiskolában tanulni, csak érettségi után, ilyen például az optikus vagy a honvéd altiszt és még van 1-2 ilyen.

Csak mert a műkörmössel jöttek sokan, itt van, hogy ők mit tanulnak. Szerintem ezekben semmi kivetnivaló sincs, sőt a gyorstalpalókon azért ennek kb a felét sem tanították. Voltam én is nem egy kontárnál... [link]

Itt az összes képzés, ha gondoljátok nézzétek meg, azért ha egy asztalost vagy egy villanyszerelőt hívsz, nem mindegy, hogy mennyire ért hozzá. Vagy akár a fodrász is, az egyes kemikáliákkal simán tönkreteheti a hajatokat vagy a fejbőrötöket...

[link]

De a kérdezőnek ne tegyétek/ük tönkre a kérdését. Mert érdemben kb senki sem válaszolt neki

2021. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
0%
41. "Egy 14 évest beállítok a boltba képzettség nélkül és simán elad, ha tehetséges." Ja, csak az a hiba az "elméleteddel", hogy bolti eladónak nem lehet akárkit beállítani, hanem kell, hogy legyen megfelelő (pl. bolti eladói) végzettsége. Tehát aki bolti eladó akar lenni, annak el kell végeznie az OKJ tanfolyamot.
2021. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
71%

Tökmindegy az egész.

Amit te linkeltél az kb valami szakképzés. Esti képzésen vagy mint meg 2 év lesz, de belenézve ebbe is olyan baromságok vannak a műkörmösnél mint valami gyurmázás. Ez az 5 évbe belefér de a 2 évben... hát nevetséges lenne emiatt kihúzni.


1 év alatt bőven meglehet tanulni a szakma nagyját. Komolyabb szakmáknál (élet és vagyonbiztonság áll fenn) ott azt mondom, hogy legyen 1 év iskola utána elméleti vizsga majd 1 év gyakorlat és ebből egy gyakorlati vizsga. De egy sminkesnél majd okj-n 2 évig mi a szart tanítanak 2 évig arról fogalmam sincs, ahogy bolti eladónak sem. De mondhatnám mondjuk a virágkötőt is mert az sem marad féléves képzés...


Olyan hülyék hozzák meg ezeket a döntéseket akik életükben nem tanultak ilyen helyen, ahogy a szabályokat is olyan hülyék hozzák akik az adott témához véletlenül sem értenek. Lásd kis hazánk a jogalkotók szerint atomfegyverrel rendelkeznek, ugyanis túldúsított urán van a reaktorban mert olyan fos értéket adtak meg egy véletlen szerű folyamatnak, hogy mi már atomfegyverrel rendelkezünk.... Ennyit arról, hogy az hozza meg a döntést aki ért hozzá. Ugyan ez az autók NOx és különböző kibocsájtásai. Nem bírják tartani az autógyártók a szintet, úgy leszabályozzák közben meg a nagy tankerek, kína és usa indiával karöltve meg telepöfögi a földet.

(Igen a precíz németek akik mindent leszabályoznak csaltak a vizsgán ugye? Volkswagen botrány pár éve) A német precizitás itt is működött mert csak az adott pozícióban volt jó a mért érték, kicsit felette már véletlenül baromira nem lett jó. Talán a Merci töréstesztek is ilyenek voltak. A szabványos mérési helyen hibátlan lett. Kicsit odébb meg mintha 2 külön autóból lett volna összekalapácsolva.

2021. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:

43, gyógymasszőr, optikus, honvéd altiszt meg még van 1-2 ilyen....írod. Akkor ha ezek olyan gyakorlatorientált képzések akkor mi a francnak nem vették csak ezeket ki és tették volna 2 éves képzéssé? A bolti eladó, műkörmös, fodrász mit tanul 2 évig? Eddig 8 hónap alatt megtanulták és nem nagyon láttam még elb...ott fejet vagy körmöt. Mondjátok már meg mire ehhez a 2 év? Írtam már, a lényeg hogy legyen róla papírod. Lenne olyan hülye aki egy bolti eladó szakmánál a 2 éves képzésre menne a 8 hónapos helyett?


Komolytalannak gondolom ezt az egészet, márpedig amiatt hogy akik eddig rövidebb ideig tanulták ugyanolyan jók, szakmát kapott emberek lettek. Most pedig lenyomják majd a tanulni vágyó felnőttek torkán ezt a 2 évet. Kétlem hogy sokan megtehetik majd hogy ennyi ideig padba üljenek, felnőtt fejjel

2021. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
Igen, azért a szakképzést linkeltem, mert ez van az OKJ helyett. Benne van a technikum és az érettségi utáni képzés menete, témakörökre és órákra lebontva. (Ezzel teljesen egyértelmű, hogy nem igen néztél utána és nem tudod miről beszélsz.) Ez lett belőle. Jó az igaz, hogy minek maszkkészítést és ékszerkészítést tanulni 10x órában a 2 évből, de azért ezeket leszámítva a többi nem felesleges. A másik dolog, ez Magyarország, az oktatási rendszer a béka segge alatt van és amúgy ahány magán cég volt, annyi féle képzés. Szerintem nem hátrány, hogy most egységes lesz a képzés és innentől kezdve mindenki ugyanazt a képzést kapta.
2021. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
Amúgy a Lidl-ben mindig kint van a hirdetés, kb egy érettségivel felvesznek. És nem csak az általam felsorolt képzéseknél van gyakorlat, mindegyiknél van. De ott van a lista, el tudod olvasni, hogy mennyi a gyakorlat és mit tanulnak. A felsoroltak azok a képzések voltak, amiket csak érettségi után lehet tanulni.
2021. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
52%

"Szerintem nem hátrány, hogy most egységes lesz a képzés és innentől kezdve mindenki ugyanazt a képzést kapta."


Ülj be akkor egy 2x3 éves képzésre és majd 6 év után írd meg a véleményedet. Vicces vagy! :D

2021. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
Azért az esti nem ördögtől való. Ha neked nem tetszik a rendszer, akkor ne tanulj. Ha meg nem érint, akkor miért lovagolsz ezen? Aki ki akarja járni az ki fogja, aki nem az nem. Nem nehéz a képlet, akit érint, majd úgy kalkulálja. Amúgy jó pap holtig tanul, minden szakmánál tanulsz, amíg dolgozol. Egy jogi kar után az ügyvédnek az új paragrafusokat kell megtanulni, az orvosnak is mindig van valami új. A tanárok még mindig tanulják a digitális oktatáshoz szükséges programokat. Szóval tanulni mindenhol kell.
2021. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!