Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az okj megszűnik, akkor...

Ha az okj megszűnik, akkor már nem is lesznek többé pár hónap alatt elvégezhető tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kitanulni egyetem mellett valami szakmát, ami pár hónapos, vagy kevesebb mint 1 éves.

Illetve anyukám is gondolt rá, hogy elvégez majd jövőre egy dajka képzőt, ami eddig 4 hónap volt kb, de most az is meghosszabbodik évekre?


Lesz még egyáltalán olyan tanfolyam ami pár hónap alatt elvégezhető lesz, vagy minden 3-4 év hosszúságú lesz?



2021. ápr. 3. 22:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
28%
9. Na, látom 9es se ismeri a "példa" szó jelentését... Írthattam volna fluxuskondenzátor-javítót is, amit beleraktak a fluxuskondenzátor-mérnök képzésbe. Ez egy példa volt. Hímneműként soha nem akartam lenni műkörmös, azt se tudom volt-e ilyen OKJ képzés.
2021. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
0%

+1 “ mostantól 2 éves kozmetikus képzés keretén belül lehet valaki műkörmös.”


Ez egy teljesen jogos lépés. Ezzel védik a munkavállalókat is, ugyanis nincs szükség alacsonyan képzett kontárokra. Hatalmas túlképzés van kozmetikusból, műkörmösből is. Mi a fenének ennyi? Jobban járunk kevesebb, jobban képzett kozmetikus-műkörmössel. Nevetséges, hogy 10-ből 9 munkanélküli nőismerősömnek a műkörmös, sminkes szakmák jutnak egyből az eszébe. Jó, hogy komolyítanak a képzésen. Nem kellenek dilettáns kontárok.

2021. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
0%
10. Akkor hozz egy olyan példát, amelynek értelme is van. A műkörmös példa pont epic fail. Melyik szakmát sérelmezed még, hogy iskolában kell tanulni 3 évig?
2021. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
28%
13. Milyen epic fail?? Írtam én, hogy sérelmezem, hogy 3 évig kell tanulni? Azoknak írtam, akik nem néztek utána, hogy miért lettek hosszabbak a képzések. Nem vagyok OKJ szakértő, nem tudom milyen szakmák voltak és azok hogyan változnak, így nem tudom neked sorolni, de mint látom te nagy szakértő vagy, úgyhogy tessék, itt van egy: asztalos.
2021. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
83%

"Nevetséges, hogy 10-ből 9 munkanélküli nőismerősömnek a műkörmös, sminkes szakmák jutnak egyből az eszébe. Jó, hogy komolyítanak a képzésen. Nem kellenek dilettáns kontárok."


Erre meg annyi, hogy piaci környezetben a piac kiválogatja magának aki kell. Ha szar a műkörmös akkor nem mennek hozzá, ha jó akkor mennek. Nem tudom milyen alapon gondolod, hogy 2 évig tanulja valaki azt amit önszorgalomból 6 hónap alatt simán megtanul akkor belőle aztán hiper szuper körmös lesz.

2021. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
0%
13. majd ne feljtsd a választ, ha már vártad a példát.
2021. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
0%
16. Azért, amiért a háziorvos is 9 évig tanul, és nem fél évig. Pedig az esetek 99%-ához elég lenne egy 6 hónapos gyorstalpaló.
2021. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
58%

Aha, szóval asztalos = háziorvos :DDD Na most aztán meggyőztél! Ezentúl 9 évnél rövidebb képzésekre nem is jelentkezek :)

Annyira jellemző, hogy nagy szája van, de amikor értelmes érveket kellene felhoznia, akkor már semmit nem tud, csak eltűnik, mint szürke szamár a ködben, majd kínjában egy olyan példát talál, amin még egy óvodás is nevetne.

2021. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
0%

A háziorvost arra az idétlen véleményedre mondtam, hogy “majd a piac kiszelektálja” (a gyenge műkörmöst). Szerintem jobb, ha a suli szelektálja ki, nem embereken kísérletezik. Majd a háziorvost is a piac szelektálja ki szerinted?


Asztalos: szerintem mégis mennyi idő kell egy jó asztalos kiképzéséhez? Aki tényleg meg tud csinálni magas (gyári) minőségben bármit, ami kijön a keze közül, az tökéletes mestermunka, és betartja az összes minőségbiztosítási stb. szabványokat? A németek szerint ez 3 év. Szerinted? Mennyire saccolod?

2021. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
*szerinted mégis...
2021. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!