Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni, ha...

Rambull kérdése:

Hova menjek továbbtanulni, ha ez a hobbim?

Figyelt kérdés

18-éves vagyok és az érettségin már túl vagyok, jelenleg egy 1-éves technikusi képzésen vagyok de attól tartok, ez a szakma nem nekem való...(Erősáramú elektrotechnikus)

Így szeretnék még kitanulni egy szakmát, de az sem lenne gond ha egyetemre kéne járnom. Alapvetően egy kreatív embernek tartom magam szeretek tervezgetni és jó a kézügyességem is. Belinkelem az instagram oldalamat, (nem reklámozni szeretném csak itt megosztottam párat a munkáim közül, így nagyobb rálátásod lesz a képességeimről) [link]

Sokan mondták már, hogy ne hagyam kárba veszni a "tehetségemet" és, hogy ezen a területen kéne munkát/foglalkozást találnom magamnak, de ötletem sincs, hogy mégis mely területen tudnák érvényesülni...

Nagyon kétségbe vagyok esve, szeretnék egy jó állást szerezni amit élvezek is, amit szívvel lélekkel tudok csinálni, és a hivatásom ként tudni. Nagyon hálás lennék ha valaki eltudna látni pár jó tanácsal!



2021. ápr. 9. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Szia, felnőttként lebeszélnélek arról, hogy állásba menj, az nagyon kötött dolog, nem kreatívoknak való, és kiszolgáltatott helyzet gazdaságilag, nem tudsz rugalmasan a magad ura lenni, és a bevételed 80%-a elmegy adóba, míg ez más adózási formáknál nincs így.


Szóval ha a családod állásban lévő emberekből áll és nem ismersz más adózási formákat, akkor először ezt tanuld ki nagyon, esetleg könyvelőket faggass ki.

A szakmai papírok a legtöbb esetben nem is számítanak, inkább a referencia és a marketing.

2021. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez azokat a szakokat foglalja össze, ami a művészethez kötődik, nézz körbe.:)

2021. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha menne a mérnöki tanulmányok, szerintem jó lenne neked a BME-n az ipari termék- és formatervező szak.
2021. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
En is ipari termek es formatervezot mondanek, esetleg epiteszmernokit, epitomuveszetet. Meg csinalj egy valalkozast, ahol ilyeneket gyartasz, vagy pl. timelapse videokat youtubera, vagy pl. hires epuleteket ugyanigy makettozva. Nagyon menok amugy, en a palcikaembernel elakadtam. :D
2021. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, szimpatikusnak tűnik az ipari termék és formatervező, szóval utána járok, addig is szívesen fogadok még válaszokat!
2021. ápr. 9. 22:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekelnek ezek a munkák akkor neten biztos találsz animálásról és 3d animálásról 1-2 videót.

Igaz azt nem faragni kell, de a végeredmény hasonló lesz csak a gépen.

2021. ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A formatervező közel állna hozzád szerintem, de ahoz ennél több szakmai tudás kell és jó portfólió, hogy felvegyenek. Ne haragudj, de ezek a munkák alapján nem fognak. Én most végeztem ezen a szakon.

Viszont ha érdekel a 3D tervezés inkább afelé mennék el a helyedben.

Ha ragazkodsz a formatervezéshez akkor pedig keress fel tanárt aki segít.

2021. ápr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz 3D tervezés alatt? Animálásra?
2021. ápr. 13. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Hanem, a 3Dben való tervezésre, ami ugyan az mint a formatervezés csak más irányból.

Például látványtervek készítése.

2021. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oh, értem. Köszönöm!
2021. ápr. 13. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!