Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek és érettségizem. Most félévkor 4,2 lett az átlagom. Pénzügyre vagy gazdaságra szívesen mennék, de nem tudom hova lenne érdemes mennem. Hova vennének fel, melyik egyetem jó és nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne-e a legjobb választás. Tapasztalatok? Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

2021. febr. 21. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Csakis olyanra ami érdekel. És ezt ne mi mondjuk meg, csakis te tudhatod, hogy mi érdekel. Olyanra ne menj, hogy "csak erre vettek fel", mert nem lesz motivációd elvégezni vagy ha el is végzed, 40 évig azt dolgozni.
2021. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak várom az ötleteket, tapasztalatokat. Szeretnék motivációt gyűjteni ezekből, ami segítségével aztán magabiztosan és céltudatos el tudjam dönteni, hova szeretnék menni és mit szeretnék tanulni.
2021. febr. 21. 20:53
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez az átlag mennyire számít jónak? Felvennének ezzel egyetemre? Melyik egyetem az, ahol ez a pontszám abszolút kevés és nem vennének fel?

Szeretem a szépészetet (haj, köröm, smink), nagyon jól megy a masszírozás, a lelkis dolgokért odáig vagyok. Szociológia, pénzügy és gazdaságon milyen tantárgyak vannak? Miket tanítanak a tanárok? Mennyire nehéz?

2021. febr. 21. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
A felvételin nem az álagod nézik, hanem az érettségit. Arra kell nagyon ráfeküdni. A felvi.hu oldalon tudod nézegetni a szakokat, meg hogy milyen tárgyak kellenek hozzá. Arra feküdj rá.
2021. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!