Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakon átsorolnak...

Ha egy szakon átsorolnak államiról fizetősre, és akkor nyilván azt nem folytatom, mert pénzem nem sok van. De ilyenkor ugyanúgy fizetnem kell ha pl.: másik egyetemre megyek ugyanarra a szakra, esetleg ugyanazon az egyetemen de másik szakra?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy mész, ha átjelentkezel, arra volt határidő, ami rendszerint a vizsgaidőszak vege. Nem tudom mikor értesítenek az átsorolásról, de ha később akkor nem tudsz csak úgy átmenni és ott sem garancia, hogy államira vesznek át. (Főleg hogy ahhoz általában jó átlag kell)

Ha felvételizel, annak meg bőven korábban van a határideje és az újabb feltételeknek is meg kell felelned, ami nem tudom mennyire van meg. Meg számolnod kell azzal, hogy azért tavalyig szinte folyamatosan emelkedtek a ponthatárok.

2021. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy tudnád megtenni, ha újrajelentkezel felvin. Ha csak simán szakot/egytemet váltasz (de nem felvételizel újra), akkor igen, ugyanúgy fizetősön leszel, de ha államis vagy és úgy jelentkeznél át másik szakra, akkor sem 100%-ig biztos, hogy az új szakodon államis lennél (helyfüggő ebben az esetben).
2021. ápr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2%
Inkább hagyd ott az egyetemet és menj el dolgozni érettségivel. Fizetősre nem sorolnak át senkit ok nélkül. Ha itt nem tanultál normálisan, másik szakon sem fogsz.
2021. ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Egy igazi szakembör leszel! :D
2021. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as örülök hogy eszedbejutott hogy esetleg valamilyen magánéleti krízis miatt nem fogok tudni levizsgázni elég tárgyból :D
2021. ápr. 16. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha át mész másik szakra akkor nem kell fizetned
2021. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha a kiiratkozás után fél éven belül másik képzést kezdesz, akkor nem kell visszafizetned az eddigieket. Meg ha jól tudom passzív félév alatt se kell fizetni
2022. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!