Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fakultációt válasszak?

Milyen fakultációt válasszak?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy középiskolás vagyok és még ma le kell adni a fakultációkat amit a következő 2 évben emelt óraszámban fogunk tanulni.

Viszont az a gond hogy még nem döntöttem el hogy érettségi után mivel szeretnék foglalkozni (egyetem vagy szakma)

Épp ezért kigondoltam hogy felveszek egy töri faktot közép szinten amivel legalább feltudok készülni az érettségire

A másik faktnak magyar vagy matek közép szintet gondoltam, de nem tudom melyik a jobb

Mondjuk egy festő, vagy bármilyen szakmához számít hogy milyen tárgyakból érettségiztem?

Mert gondolom az egyetemhez számít

És akkor a matek vagy magyar közép szint lenne a jobb?



2021. ápr. 21. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt vedd fel középnek, ami kevésbbé megy. Így azt majd megtanítják neked plusz órában.
2021. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szakmának mindegy, egyetemi jelentkezéskor viszont szaktól függően kell egy emelt érettségi. Például műszaki szakokon matek/fizika/informatika egyikéből kell emelt, humán szakokon magyar/töri az, amit elfogadnak.

A kérdésedből úgy tűnik, hogy humán beállítottságú vagy, ez esetben a magyar fakttal nem nagyon lősz mellé. De azért lassan döntsd el, hogy mit akarsz középiskola után. Ha egyetemet, akkor emelt szintre kell készülnöd.

2021. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!