Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőség van az...

Milyen lehetőség van az államtudomány területén?

Figyelt kérdés
Jövőre kell egyetemet választanom magamnak és olyasmit szeretnék tanulni, amivel sokat lehet keresni majd később. Gazdasági szakok kilőve, mert hülye vagyok a számokhoz, jog sem játszik mert nem szeretek és nem is tudok magolni. Mérnöki szak nehéz, infót nem szeretem. Megtaláltam az NKE-t, ahol van közigazgatás szervező és állantudományi szak is. Ide elég kevés a ponthatár, az egyetem sem túl neves és erős. Jó lenne ez a suli nekem? Nem vagyok túl okos és szorgalmas sem azért gondoltam erre az egyetemre, hátha meg tudok majd vele csípni valami könnyű munkát, ahol jól lehet keresni.

2021. ápr. 22. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Az államtudományt a jogász szaktól különítették el, 10 féléves mesterképzés. Ebből következik, hogy sokat kell magolni és nehéz elméleti szak. Tudomásom szerint doktorátust ad. Hát, hogy ezzel hol lehet elhelyezkedni az számomra rejtély. Én nem csinálnám.

[link]

2021. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én az NKE-n tanulok, ugyanezen a karon de másik szakon (nemzetközi). Hát az igaz, hogy nem kifejezetten nehéz se a közig se az államtudományi, túl okosnak sem kell lenni hozzá, de azért szorgalom nem árt, a félévente 10-14 vizsga teljesítéséhez. Könnyű munka lesz, magas fizetés nem lesz.

Viszont ha jog nem játszik, nem ez a te szakod, elég sok jog van, plusz pár gazdasági tárgy is (igaz, számolni nem kell). Ez mindkettőre igaz, csak az államtudományi még hosszú is, 5 éves, bár valóban ad doktorit a végén.

2021. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, ez sokaknak szerintem nem esik le, de az NKE elsősorban a közigazgatás, az állami szféra számára képez embereket, főleg ezt a köziges-államtudományis szakokat. Magyarra fordítva, lesz munka, lesz biztos munkahely, de a fizetés nem lesz jó.

#2 voltam.

2021. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"könnyű munkát, ahol jól lehet keresni."


Ki kell ábrándítsalak, ilyen nem nagyon van. Könnyű, rosszul-fizető munka van bőven, a közigben is találni ilyet.


Ha ennyire nincs motivációd, akkor miért akarsz egyetemre menni? Keress egy piacképes szakmát, ami nem túl "nehéz" (fizikailag), és átlag felett kereshetsz...

2021. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akarok még tanulni pár évet, nem akarok dolgozni. Olyasmi szak is jó, ahol van időm pihenni, bulizni stb.
2021. ápr. 23. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Az NKE-t jobban jársz ha messziről elkerülöd... Kb nettó 180 ezret fogsz keresni, ha itt végzel.
2021. máj. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hazudik az előző.
2021. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az államtudományi tulajdonképpen egy kiherélt jogász szak. Nagyrészt ugyan azt tanulod, de nem lehetsz vele ügyvéd, bíró, közjegyző, semmi, versenyszférába nem vesznek fel vele, szóval marad a közigazgatás a megalázóan alacsony, bértáblás fizetésért.
2021. júl. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nem KELL egyetemi szakot választanod, sokkal érdemesebb akkor választanod, ha tudod is mit szeretnél
2021. júl. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!