Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályamódosítás gépészmérnöki...

Pályamódosítás gépészmérnöki BSc birtokában szerintetek hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elvégeztem a gépészmérnöki BSc képzést, bő 3 éve (ÓE-BGK).

Sajnos a 3 év alapján elég demotiváló és elkeserítő a tapasztalatom a munka világában.


Kevés fizetés, rengeteg kolléga nem segítőkész, türelmetlen-ezáltal nehézkes betanulás a különféle helyeken. Ami a legszomorúbb, hogy hiába végeztem járműves szakirányon, nem tudtam ebben az irányban elhelyezkedni a mai napig (nyilván ez érdekelne legjobban, illetve a gyártástechnológia-abban sikerült egy kicsit dolgozni, de nem multis környezetben-csak KKV-nél). Most is dolgozom tervezőként (energetikai terület), de nem igazán szeretem, itt is kevés a fizetés, br. 360.


Elgondolkodtam némi átképzésen. Mivel az informatika eléggé érdekel, ezért gondolkodom gazdaságinformatikus vagy mérnökinformatikus felsőoktatási szakképzésben. Szerintetek melyik keresettebb ha csak e 2-ből választhatnátok? Rendes BSc-t nem akarok belőle, azt ne is írjátok-csak foszk-ban tudom megoldani.



2021. máj. 1. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Ha van egy gépészmérnök BSc-d, akkor felesleges FOSZK-ot végezned (idő- és pénzrablás, illetve nem is azt tanulnád, amit kellene). Bőven jó egy gépészmérnök BSc szoftverfejlesztőnek is, úgyhogy inkább programozni tanulj meg, és hajrá. Állj rá valamelyik ipari nyelvre (Java vagy C#), tanuld meg kívülről-belülről (YouTube, Udemy...), tegyél le pár Oracle Java vagy Microsoft C# Certifikációt és ennyi. Vannak fél éves Java bootcampek, azok is hasznosak lehetnek.


Plusz nézz körül, miket kellene tanulnod, tölts le hozzá pár jó könyvet és képezd magad. Sokkal jobban képzett leszel fél éven belül, mint egy FOSZK-os. Pár ötlet könyvekre:

Robert C. Martin, Clean Code (van magyar kiadása is) és R. C. Martin egyéb könyvei (Clean Agile, Clean Architecture)

Martin Fowler, Refactoring

Jez Humble, Continuous Delivery

Kent Beck, Test-Driven Development

stb. stb.

2021. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Budapesten dolgozol?

Bocs, nem tudok a kérdésre válaszolni, de most fogok végezni én is. 400-450 bruttót olvastam mindenhol pályakezdő fizunak, budapesten, gyakornoki tapasztalattal.

2021. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-esnek: Pesti munkahely, de egyelőre home officeban vagyok. Nem multi, egy kisvállalkozás. Ilyen helyeken ha pályakezdő az ember, akkor még a 300 bruttónak is örül.
2021. máj. 1. 17:14
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:

Ha Budapesten vagy és van az energetikában tapasztalatod nem szeretnél épületgépészetre menni? Én jövőre szeretnék műszaki előkészítőnek menni, mert most hasonló munkakört töltök be csak egyáltalán nem mérnöki területen.

Itt pedig elég szépen lehet keresni. Nem gondolkodtál el mondjuk egy BIM szakmérnökin? 1 éves képzés, szemléletet kapsz és még programokat is használhatsz, a 3D tervezés egy teljesen új formája van most fejlődőben. Vannak Budapesten jobban fizető épületes helyek ahol sokat kell melózni de többet is keresem, mint amit most. :)

2021. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodtam ezen. De úgy érzem nem szeretnék ebben a szakmában maradni, minden téren egy csalódás.
2021. máj. 1. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!