Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet a figyelmet,...

Hogyan lehet a figyelmet, illetve koncentrációs képességet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy valami figyelemzavarom van, vagy csak egyszerűen veszélyesen szerencsétlen vagyok, de az iskolában (meg úgy az életben is) végig kísértett a szétszórtság. Rengeteg felesleges hibát vétek, és könnyen feledek el dolgokat, egyszerűen azért mert nincsenek a helyén a gondolataim.


Most voltam érettségizni (matematika). A megoldókulcs szerint olyan 80 pontom lesz. De ebből MAX 7 pont az amit megfelelő tudás hiánya miatt veszítettem. A többi egyszerű figyelmetlenség, vagy "nem átgondolás" eredménye. És a sok kicsi hiba összeadódik.

A matekot nagyon szeretem, ezért ez különösen zavar, de máshol is jelen van ez a probléma.


Ugyanígy a matekban bizonyítottam magamnak, hogy az egyszerű gyakorlás ezt nem "gyógyítja"; ugyanolyan figyelmetlen maradok, bármennyit is foglalkozok az adott témával.

Valami célzott gyakorlatot tudtok ajánlani, vagy bármit amire figyeljek, hogy ne legyek ilyen szétszórt?



2021. máj. 4. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

az már egy jó kezdés hogy ezt felismerted. dolgozatíráskor kb hogy szoktál végezni? kihaszálod a megadott időd vagy jellemzően sokkal hamarabb végzel? ha az utóbbi, akkor nem kell stresszelned hogy kifogysz az időből, megcsinálod ahogy szoktad, és a maradék időben átrágod magad az egészen megint. próbálj megnyugodni, ha kell 10x olvasd el ugyanazt, amíg biztos nem leszel abban hogy megértetted. tudatosnak kell lenni és szigorúnak saját magaddal. egy idő után ez rutin lesz.

rosszabb esetben pszichológus, lehet diagnosztizál valamit, amit tudtok majd kezelni.

2021. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!