Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a lehet a koncent...

Shofia kérdése:

Hogyan lehet a lehet a koncentrációt fejleszteni?

Figyelt kérdés
suliban az a problémám, hogy egyszerűen mindent jól meg tudnék csinálni, mert minden tökéletesen menne, de egyszerűen nem tudok hosszú ideig figyelni. Sokszor figyelmetlen vagyok. És javításoknál is, amikor ki kell javítani valamit, akkor sem mindig veszem észre a hibákat, pedig a fejemben ott van minden. Csak hogy mondjak egy példát is, pl matek dogáim azért lesznek rosszak, mert egyetlen apró hibát elrontok, pl nem veszem észre, hogy plusz helyett mínuszt kéne írni, és ezért az egész rossz. A többi feladatban viszont már észre veszem, és akkor már nem rontom el az előjelet, viszont jönnek más apró hibáim, ráadásul az előző feladatban fel se tűnik, hogy hibáztam akkor, még ha rá is jövök, hogy azt egy adott feladatnál elrontottam. Egyébként lassú is vagyok kicsit, mert el kezdek megoldani egy feladatot, majd elvonja valami apró dolog a figyelmemet, pl aznapi teendőim közül eszembe jut egy, és akkor már elfelejtem hogy hol tartottam. egyszerűen nem tudok koncentrálni. Nincs erre valami módszer, hogy hogyan lehet ezt a problémát megoldani?

2017. ápr. 26. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Akarat múlik elsősorban.

Legjobb az lenne, ha olyan dologban is részt vennél (értelemszerűen ahol szükség van a koncentrációra), aminek van is következménye, egy kis nyomás alatt valószínűleg nem lenne problémád a koncentrációval. Ha igen, az már nagyobb baj, ilyenkor nagy a valószínűség a mentális sérülésre.

2017. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75 évvel ezelőtt Adolf Hitlernek voltak erre a célra épített táborai.
2017. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!