Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki tud mesélni nekem az...

Valaki tud mesélni nekem az SZTE molekuláris bionika mérnöki alapszakáról?

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mire vagy kíváncsi pontosan?
2021. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Milyen kémia, biológia és fizika alaptudással érdemes odamenni? Ha nem teszek belőlük emelt szintű érettségit (tehát csak középszinten tanultam) akkor ez miatt érhet hátrány, vagy majd könnyen fel tudok belőlük zárkózni?

Mennyire kell hozzá tudni a matekot?

Az elfogadott felvételi tágyak közül melyikhez van a legtöbb köze?

Van arra lehetőség, hogy már a szak kezdetétől fogva bekapcsolódhassak kutatásokba? Ha igen, akkor például hova lehet menni?

Mennyire gyakorlatias a képzés?

Viszonylag könnyen elvégezhető, vagy vannak azért szivatósabb részei is?

Az oktatók korrektek?

Mennyire gyakori az, hogy megajánlott jegyet lehet szerezni valamiből?

Most egyelőre csak ennyi jutott az eszembe. Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 20. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Erre én is kíváncsi lennék =))
2021. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ezek jó kérdések 😅😄


Őszintén én nem vagyok molbiosz szakos, de egy "rokon" szakra járok mármint, ami a mérnöki részét illeti, így fenntartással kezeld a válaszaimat, mert egy molbios ismerősömtől hallottakat fogom leírni, amiket régebben mondott, így nem emlékszem minden részletre pontosan, de hellyel-közzel így van(nak).


Milyen kémia, biológia és fizika alaptudással érdemes odamenni? Ha nem teszek belőlük emelt szintű érettségit (tehát csak középszinten tanultam) akkor ez miatt érhet hátrány, vagy majd könnyen fel tudok belőlük zárkózni?


Az általánosan igaz, hogy mindent az elejéről kezdtek az egyetemen (ez a mi szakunkon is így volt), de gondolom egy emelted akkor már van, ha jelentkeztél. Könnyen felzárkózni? Igen, lehetséges, vannak felsőbbéves segítők, tutorok, akik korrepetálnak, lehet a tanároktól is segítséget kérni (konzultáció), ha valami nem megy.


Mennyire kell hozzá tudni a matekot?


Röviden? Nagyon. Bővebben: Igazából sok olyan matek kell hozzá, ami a legtöbb mérnöki szakon is kell, Kalkulus, diszkrét matek, analízis, deriválás, integrálás, határérték, stb.


Az elfogadott felvételi tágyak közül melyikhez van a legtöbb köze?


Vegyes, van nekik fizkém, bikém, biológiás tárgyak, kémiásak, sőt volt közös óránk elektronika laboron, digitális áramkörök laboron, irányítástechnikán, jelek és rendszereken, mikrovezérlők tantárgyuk is van, szóval ez ilyen kicsit vegyes szak az én megítélésem szerint, kell a biosz is, a kémia is, de a fizika is, az ilyen elektronikás tárgyakhoz.


Sőt még programozni is fogtok tanulni, úgyhogy az sem árt, ezt molbioszos ismerősem elmondása szerint sokkal nagyobb léptékben tanítják, mint nekünk infósoknak, szóval ebből nem árt egy infós segítségét kérni, mert ezt nagyon elnagyoltan magyarázzák el, és nehezebben érthető emiatt.


Van arra lehetőség, hogy már a szak kezdetétől fogva bekapcsolódhassak kutatásokba?


Első évesként nem vagyok benne biztos, hogy be tudsz csatlakozni, de később akár második évtől már érdemes lehet a megfelelő tanszéken érdeklődni.


Ha igen, akkor például hova lehet menni?


Például az SZBK-ba (Szegedi Biológiai Kutatóintézet - ismerősöm most itt van)



Mennyire gyakorlatias a képzés?

Van sok laboruk, terepgyakorlatuk is azt hiszem.


Viszonylag könnyen elvégezhető, vagy vannak azért szivatósabb részei is?


Én nem mondanám egy könnyű szaknak, persze relatív, kinek mi a könnyű és mi nem, de szerintem nem tartozik a könnyebb szakok közé.


Az oktatók korrektek?


Vegyes, van ilyen is, olyan is, érdemes kikérni felsőbbévesek tanácsát/véleményét (ahol lehet oktatót választani - főleg laboroknál és gyakorlatoknál), hogy kit érdemes választani, kihez érdemes felvenni a tárgyat.


Mennyire gyakori az, hogy megajánlott jegyet lehet szerezni valamiből?


Ezt nem tudom sajnos.

2021. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!