Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök hallgatóknak...

Élelmiszermérnök hallgatóknak milyen szakmai gyakorlati helyeket ismertek Nyíregyházán és környékén?

Figyelt kérdés

Harmadéves élelmiszermérnök hallgató vagyok. Nyár közepén tervezem elkezdeni a 12 hetes gyakorlatomat. A hely kereséssel viszont hátrányban vagyok. Milyen lehetőségeket tudtok, ahol lehet is tanulni/fejlődni a gyakorlat alatt (esetleg fizetést is adnak)?


Akik hasonló helyzetben vannak/voltak élelmiszermérnökként, várom az ő hozzászólásaikat is.


Előre is köszönöm a segítséget.



2021. máj. 24. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A rendes munkák többsége Budapesten van. Szerintem megéri pár évig feljönni dolgozni. Lakhatás nem drága, ha pl. csak 1 szobát bérelsz
2021. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor vidéki nagyobb városokban már csak "rendetlen" munkák vannak?


Csak megsúgom, hogy Pesten sem kolbászból van a kerítés. Amennyivel többet keres az ember annyival többet költ mert a megélhetés jóval drágább ott mint pl.Nyíregyházán.

Nagyon sok ismerősöm Pesten élt albérletben X évig, majd hazajött vidékre a ruháival mert nem bírta fenntartani magát s a családot.


Én azt mondom, hogy Nyíregyházán is lehet rendes munkát találni, nem kell ahhoz 300 km-rel messzebb menni, hogy utána meg haza gyere a semmire, mert itthon ismét új életet kell kezdened. Nem hiszem, hogy mindez a pesti "megtakarításból" (már ha egyáltalán lesz) menne.

2021. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk ilyenkor már elég cumi, ha nincs helyed...


Na de, ha tudsz utazni:


Mátészalka - Friesland (túrórudi)

Nyíregyháza - Metro (minőségbiztosítás, beszerzés stb. nem konkrétan termelés)

Debrecen - Felföldi (cukorkák,édességek,snack-ek)

Debrecen - Cívis (víz)

Debrecen - Pentafrost (mirelit cuccok)

Kőröstej - Kisböszörmény

Tokaj - Borászatok


Illetve Miskolc körül van még egy csomó hely (Szerencsi bonbonm, diósgyőri csokigyár, borsodi sör...) de az már gondolom messze van napi szintű bejáráshoz.


12 hetes gyakorlatért pedig muszáj fizetniük, legalább a minimálbér 60%-át, de általában többet szoktak adni.

2021. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!