Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sajnos igencsak elszoktam a...

Sajnos igencsak elszoktam a tanulástól. Sok kihagyás után úgy döntöttem, hogy végre lezáróvizsgázok az egyetemen. Hogyan rázódjak vissza a tanulásba? Nagyon nehezen megy.

Figyelt kérdés
Aki már volt hasonló cipőben, kérem, írja le a tapasztalatait.
2021. máj. 27. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csak fél évet hagytam ki, de nehéz volt újra belendülni.

Annyi a titka, hogy csökkenteni kell a többi elfoglaltságot, és ha tetszik ha nem minden nap tanulással foglalkozni min. egy órát. Segít ha minden nap ugyanakkor és ugyanoda ülsz le tanulni.

Készíts tervet. Mit akarsz elérni a héten? Meddig akarsz eljutni? Napi bontásban a részfeladatokra mennyi idő kell?

2021. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék még az elsőhöz, hogy kisebb adaggal érdemes elkezdeni a visszarázódást és nem egyből belecsapni a közepébe. Sajnos az agyunk képes elszokni a tanulástól és idő kell neki, hogy ismét belerázódjon.

Az elején még csak annyit tanulj, amennyit kellemesen bele tudsz illeszteni a napirendedbe és nem kell megszakadnod egyből. Ha jól megy később emelheted az adagot és így nem lesz annyira kellemetlen az elején.

2021. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!