Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire igényel több tanulást...

Mennyire igényel több tanulást egy angol nyelvű szak?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy eleve órán több időbe telik megérteni hogy mit mondanak, így lassabban megy a jegyzetelés is ezért órák után még ki kell egészíteni+amit a vizsgákra magyarul egyszerűen megtanulnék(főleg azért,mert órákon figyelek és emlékszem az anyagra) az angolul biztos több erőfeszítésbe telne nem? Hiszen értelemszerűen főleg az elején nem tudnék szabadon, magolás nélkül, magamtól beszélni a témáról :/
2021. jún. 9. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

"Értem ez alatt, hogy eleve órán több időbe telik megérteni hogy mit mondanak"

nálam ez a probléma nem állt fent. jobb volt az angolom mint a legtöbb tanáromnak


"az angolul biztos több erőfeszítésbe telne nem?"

ha nem elég jó az angolod, akkor gondolom ja


"Hiszen értelemszerűen főleg az elején nem tudnék szabadon, magolás nélkül, magamtól beszélni a témáról :/"

ha nem tudsz egy épkézláb mondatot összeállítani magadtól, akkor lehet nem kéne angolnyelvű szakra menni

2021. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen hétköznapi témákról tudok beszélni, van c1em is, viszont egy adott egyetemi témáról már nehezebben menne, szerintem nem csak nekem
2021. jún. 9. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a szükséges szavakat és kifejezéseket meg fogod tanulni, nyugi. nekem kellett felvételit írni angolul, szörnyű lett, 1 ponton múlt hogy felvettek, de nagyon hamar belejöttem
2021. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztika szakon tanulok, ami nyilván annyiban más, hogy azért nincsen nagyon extra terminológia, ami nagyban különbözne az általános nyelvhasználattól. Viszont azért itt is van szaknyelv, más a tudományos tartalmak szövegezése stb., illetve minden óra angolul folyik, angol nyelven kell minden beadandót megírni, vizsgázni stb. Én korábban sima mezei gimnáziumba jártam, sima sulis nyelvóráim voltak és még csak nem is nagyon használtam az angolt (mármint értve úgy, hogy az órákon kívül max. olvastam, sorozatokat, videókat néztem, de pl. szóban szinte egyáltalán nem használtam). A jelentkezéskor is egy szimpla emelt szintű érettségim volt (most a nyelvtudásom vagy több volt vagy nem, de ennél magasabb fokú papírom nem volt a nyelvtudásomról). Viszont egyáltalán nem okozott problémát az, hogy angol nyelven kell jegyzetelni az órákon, teljesen jól megértettem az órákat és a vizsgákra vagy más számonkérésekre való tanulásnál sem éreztem azt, hogy a nyelv bármiféle akadályt jelentene. Azt gondoltam én is, hogy majd kell idő amíg megszokom, rááll az agyam stb., de sokkal gördülékenyebben ment. Ami nehézség volt az tényleg maximum a speciálisabb kifejezések használata, a szakmaibb szövegek feldolgozása, de szerintem ezzel minden egyetemista találkozik, aki korábban nem végzett semmiféle szakirányú képzést és ezt egy magyar nyelvű szakokon is ugyanúgy meg kell tanulni. Szóval az ember közben tanul ugyanúgy, ha valamit nem értettem akkor annak utánanéztem, az ismeretlen szavakat kikerestem, kiírtam magamnak stb. Ugyanígy a témák, hiába számít egy "mainstreamebb" dolognak például az amerikai kultúra, csomó mindent tanultam és előbb magamévá kellett tennem, meg kellett tanulnom új kifejezéseket, utána kellett olvasnom, meg kellett értenem stb., majd utána már tudtam arról beszélni, írni. A semmiből nyilván nem megy. Szóval szerintem persze, kell egy alap biztos nyelvtudás, de nem kell tőle félni és szerintem közben úgyis magára szedi az ember, ami esetleg hiányossága lenne.
2021. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gimibe jártam angol kettanra. Az elején jóval nehezebb volt pl törit kétszer annyi ideig tartott megtanulni, mint magyarul.

Most érettségiztem, a felkészülésnél már egyáltalán nem jelentett problémát, hogy angolul kell megtanulnom a tananyagot. Fél vagy 1 év után bele lehet jönni. Megtanulod a szakszavakat és utána már az se fog problémát okozni, ha ismeretlen szavakkal találkozol tanulás közben, mert nagyon hamar kikövetkezteted es megtanulod.

Mellesleg nagyon jól megtanulod a nyelvet.

2021. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elején fel kell arra készülni, hogy több időd megy rá, mintha magyarul tanulnál, meg kicsit át is kell állnia rá az agyadnak. Kéttanos gimibe jártam én is, ott az elején picit nehezebb volt, kellett pár hónap míg belerázódtam, de utána semmi gond nem volt vele. Szóval kell hozzá türelem és helyenként kitartás is, de onnantól tényleg nem lesz semmi gond és már annyi időbe sem telik, mint az elején. Közben pedig nagyon jól szinten tartod, illetve fejleszted a nyelvet, ami nagy bónusz.
2021. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!