Nem tudom elfogadni,hogy szegények vagyunk,ki akarok törni.Hogyan tudnék?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon szegények és szerényen élünk...Én még nagyon fiatal vagyok,de eldöntöttem,hogy ebből ki akarok törni és ha lesz pénzem anyuéknak is mindenben fogok segíteni. Nem tudom, hogy tudnám ezt megvalósítani? Most emelt angol-német tagozatos gimibe megyek. Imádok nyelveket tanulni és tudom hogy fontosak is, viszont gőzöm sincs mi legyek a továbbiakban majd. Nem tudom minek kéne lennem,hogy kereshessek annyit, amiből szükölködés nélkül élhetünk.Minden álmom az,hogy majd kiköltözhessek Londonba és ott dolgozzak, de nem tudom mit.Tudnátok ajánlani ilyen munkákat?Matekban és angolban vagyok jó, a bioszt,fizikát és kémiát pedig nem igazán szeretem.Eddig mindig kituno voltam
2021. jún. 10. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Tanárnak szerintem tökéletes.
2021. jún. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Tanárnak ne menj az biztos. Nézd meg bértáblájukat, siralmas.. Egy gyakornok bére most 160ezer nettó...

Szerintem feküdj rá a matekra és a nyelvekre. Egy pl. szofterfejlesztő mérnök már zöldfülűként is sokat tud már kereseni itthon (egy tanári fizetés 2-3-szorosát).

2021. jún. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ne menj tanárnak! A tanároknak alacsony a fizetése, tanári fizetésből esélytelen segítened a szüleidet. Ha angol+matek megy, közgazdasági pályát javasolnék. Érdemes lenne excelt (táblazatkezelő a számítógépen) tanulnod, rengeteg munkahelyen használják, egy jó excel-tudás aranyat fog érni. Amit még el tudok képzelni: villamosmérnöki, programozói irány. Azokhoz is elsősorban a matek kell.

Összefoglalva: közgazdasági, villamosmérnöki, programozói iranyokban érdemes gondolkodnod. Ezeken a területeken már most is normális fizetések vannak, és van bennük fejlődési lehetőség.

Folytasd az idegennyelv-tanulást, érdemes excellel is foglalkoznod.

Tanárnak semmiképp se menj, mert akkor szegény leszel.

2021. jún. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%
orvos-fogorvos-ügyvéd-programozó
2021. jún. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Meggazdagodni olyanból lehet, amire folyamatos az igény és minden embernek szüksége van rá és a kereslet újratermelődik.
2021. jún. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Gépész vonal, informatika vonal, építész..
2021. jún. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy több nyelven beszélő, képzett szakember már fiatalon is baromi jól keres, itthon is. A leggyorsabb út a relatív sok pénzhez sztem valami olyan szakma, amit egyedül, önálló vállalkozóként is tudsz csinálni. A nyelvtudásod jó lehet arra, hogy külföldi forrásokból is tanulj, új technológiákat ismerj meg stb.


Nem feltétlenül a "valamilyen" diploma a jó irány: nagyon sok idő, meg rengeteg munka- és pénzbefektetés.


A nagyvállalatok azokat az állásokat fizetik nagyon jól, ahol nagy felelősséget kell vállalni -- de odáig is el kell jutni, és 35-40 éves kor alatt ott sem érik meg a gyümi.


A szakma alatt nem kell feltétlenül fizikai munkára gondolni, bár azok is nagyon jól fizethetnek: egy ablakos ismerősöm ájulásig van munkával, rengeteget keres és a maga ura. De a fiam pl. grafikus-animátornak tanul, nagyon jó a piac, jó fizetéseket kapnak a pályakezdők is. Ehhez kifejezetten jól jönnek a nyelvek, mert a szakmai nyelvük eleve angol, és nemzetközi projektekben óriási előny a többi nyelv is.


A szakma mellett szól az is, hogy gimi mellett is már sokat tudsz feljődni, és mire elkezded a konkrét képzést, te lehetsz a legjobb.


Törj ki, hajrá! :)

2021. jún. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Most az építő iparban lehet a legjobban keresni, vállalkozóként hogy te is dolgozol, vagy építő ipari üzletkötő, de a szakmunkás is jobban keres egy angol vendéglátósnál.

Onnan nekem az összes ismerősöm visszajött vagy másik országba ment,csak szobát tudtak bérelni hiába dolgoztak.

Nem jutottak előrréb.

Egy magyar kőmüves lazán haza hozza 500e havonta, alkalmazottként,ithon.

Építész 1millát.

2021. jún. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Minőségbiztosítási mérnök. Oda kevésbé kell fizika, cserébe papírozhatsz és foglalkozhatsz a vevői reklamációkkal. Havi 450-et is megkeresnek.


Tanulj még plusz nyelvet, mondjuk francia vagy kínai vagy orosz vagy horvát, és akkor tolmács + szakfordító. Havi nettó 500-at is megkeresnek. (Némi műszaki ismeretre azért szükséged lesz, hogy pl. a magnetitet ne "FE-háromszáznégy" -nek fordítsd).

2021. jún. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok mint te. Én a gazdaságinformatikát választottam.


Mindenre képes vagy. Ha vannak céljaid akkor azok biztosan elfogod érni. És ez ezerszeresen igaz ha már ilyen fiatalon ennyire céltudatos vagy. Biztosan egy talpra esett ember leszel!

2021. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!