Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a Jehova Tanúi...

Mit tegyek ha a Jehova Tanúi szüleim folyamatosan nyírnak engem és a vőlegényemet annyira hogy már élni sem akarok?

Figyelt kérdés
Nekem van egy házam a szüleimtől 3 házzal arrébb, amit épp felújítunk. Ki vagyok közösítve ami annyit jelent hogy a szüleim nem tarthatnák a kapcsolatot velem. Egy kis faluban lakunk. Eleinte mikor elkezdődött a felújítás normálisan viselkedtek hogy ők segíteni akarnak. De amikor a párom nem volt ott lehordták nekem mindenféle l*tornak meg szemétládának. Mindig elküldöm már őket de próbálja anyám bevetni az érzelmi zsarolást de nem engedek neki. És mikor megkérem, hogy hagyjon minket, ne ócsárolja a vőlegenyemet akivel a közös jövőnket építjük akkor vallásos létére azzal jön hogy akkor a vőlegényem dögöljön meg. Meg hogy ő majd elintézi a sorsát. És hogy vissza küldi az anyjába. Hogy ő miattam kockáztat mert ha megtudják a tanúk hogy beszél velem kiközösítik. Megjegyzem, nem én kérem soha hogy jöjjön. Próbáltam a tanúkkal felvenni kapcsolatot hogy beszéljenek vele, hiszen annyira hívőnek tartja magát akkor hagyjon, de nem foglalkoznak ezzel. Bár ezek a "jókívánságok" mást mutatnak, mint azt hogy ő milyen szent. Kezd romlani ez végett a párkapcsolatunk, az esküvőnkre sem jön el anyám a hivatalba mert akkor van nekik a gyülekezet, és kiabál amiért megkértem, az utána levő bográcsozásra se jöjjön el. Ordít hogy márpedig addig várjam meg a menyasszonyi ruhában. De közben azt is ordítja hogy a büdös l*trom neki nem kell. Már néha élni sem akarok már. 14 évesen volt öngyilkossági kísérletem mert bele kényszerítettek a vallásba, erőszakkal vittek az összejövetelekre és ha nem akartam menni, megvertek. Mikor 18 évesen kiközösítettek nem volt semmi baj, betartották hogy békén hagynak. Hiába laktam közel, nem volt probléma. Megtudta másfél éve hogy van párom, akkor kezdett volna velem beszélgetni. De pár hónapja egyre durvább. Már semmi nem okoz örömet. A párom is szarul érzi ezért magát.
2021. máj. 23. 18:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Csinálj videófelvételt róla, és küldd el a szektájának, jelentsd fel náluk, h folyamatosan érintkezik veled.
2021. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Elöször is miért majdnem melléjük akarsz költözni, ha tudod, hogy ilyenek? Épeszü ember legalább is a falu másik végére, de inkább más faluba/városba költözik.

Másodszor megcsináltatod a kaput és nem engeded be öket, ha cirkuszolnak, ki´hívod a rendöröket.

2021. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
99%
Add el azt a házat, és menj messzire. Ha élhető èletet akarsz. Ismerek ilyet, a gyerekek menekülnek. Nem bàntok én senkit, mindenki abban hisz amiben akar, de a jehovàk tudnak furàk lenni
2021. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ki koltozne oda melle??

Eszednel vagy? Es meg ilyet irsz, hogy te amugy nem hagyod magad.

Dehogyis nem. Telefont nem felvesz, kapun nem beenged, bezarsz mindent, nem mesz ki, ha jon, bemesz, ha oda megy, rahivni a rendorseget zaklatasert, a jehovasokak meg szolni hogy anyad mindig nalad akar tanyazni.

Problema megoldva. Ja nincs, mert te oda koltozel melle, amelle, aki megvert folyamatosan, es meg telefonalgatsz is vele, meg tudja hogy mikor lesz az eskuvod, meg is hivtad volna…esz megall. Elhiszem hogy a volegenyed ki van, mert te nem teszel semmit csak tursz. Alljatok mar a sarkatokra.

2021. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj! Szerintem sz.rd le, ha nem megy el az esküvődre sem. Én meg sem hívnám, az időpontot sem mondanám meg. Nem kellenek balhés rosszakarók. Szerintem is add el a házat és költözzetek minél messzebb tőlük, még ha nehéz is. Tudom, hogy nehéz, de a mérgező szülőkkel meg kell szakítani a kapcsolatot, pláne ha még mellé vallás károsultak is. Ráadásul jehova tanúi az egyik legrosszabb. Undorító szekta! Erdélyben pár 100 évvel ezelőtt, amikor vallásszabadságot hirdettek, a jehovákat még onnan is kitiltották, ez is mond valamit.
2021. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak benneteket békén hagyni. Sajnálom, hogy a szüleidet beszippantotta ez a "közösség", de nektek még van remény.

Tényleg adjátok el a házat, és költözzetek el, különben rá fog menni a kapcsolatotok és az egészségetek.

A környékünkön is voltak Jehova tanúi, vizet prédikál és bort iszik társaság, de nem is ez volt velük a legnagyobb baj. Nagyon sok konfliktust generáltak a városban, aztán szerencsére felszívódtak és áttették a székhelyüket másik városba.

Jobb tőlük minél távolabb.

2021. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
11%
Lejárató kamu. Pedig épp eléggé lejáratják ők magukat.
2021. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#7 Sajnos nem lejáratás. Ezek valós tények.
2021. máj. 23. 18:52
 9/30 anonim ***** válasza:
26%

Ki vagyok közösítve ami annyit jelent hogy a szüleim nem tarthatnák a kapcsolatot velem.


Ótvar nagy marhaság, nekem is van testvérem, unokatestvérem, aki Jehova tanúja. Nincs semmi ilyen előírás.

2021. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha ilyen szüleim lennének és még szektások is lennének tuti nem tartanám a kapcsolatot velük.
2021. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!