Tanári szak, hogyan?

Figyelt kérdés

Jelenleg alapképzésen tanulok természettudományi szakon. Kémia-földrajz tanár szeretnék lenni. A szakom mindkettőhöz elég szorosan kapcsolódik.

1. Ha befejezem ezt az alapképzést, utánna el tudok menni egyszakos tanáira, de fel tudok valahogy venni mellé még egy szakot, hogy kétszakos tanár lehesek?

2. Ha inkább újrafelvételizek erre a szakpárra elismertetem az eddig megcsinalt tágyaimat úgy jobb lenne?

Szerintetek fejezzem be ezt amit elkezdtem és utána jelentkezzek egyszakos mesterre vagy újrafelvételi?



2021. jún. 28. 11:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Egy kis háttértörténet: Úgy jöttem erre a szakra, hogy egyetemi tanár akarok lenni, mert nagyon megtetszett az egyik ága. Később, hogy volt ez a tantárgyam rájöttem, hogy nem is érdekel. Találtam egy másikat, ami viszont igen, de ahoz más mesterképzésre kellene mennem. Nem is a kutatás érdekel valójában, hanem tényleg a tanítás. Az a rengeteg stressz és szenvedés, amikor meg valójában nem is kell.

Kicsit félek, hogy megint meggondolom magam, ha átíratkozom és megbánom. Szerintetek jó döntés lesz? A fizetés nem érdekel és apukám is tanár, így belelátok.

2021. jún. 28. 11:21
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Hányadéves vagy? Melyik egyetemen tanulsz? Van, ahol lehetséges átjelentkezni alapszakról osztatlan tanárira (pl. az ELTÉ-n van átjárás a kettő között, de a PTE-n nem, a többit nem ismerem). Viszont egyszakos tanárképzésre alapszakos diplomával még nem, csak mesterrel mehetsz.
2021. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj a tanárszak tandíja általában magasabb mint a legtöbb átlagos más képzésé (a DE-nél 500 ezer/ félév!!!), ezért lehet érdemes arra tartogatni az állami féléveket. Ugye mivel osztatlan ezért kapsz majd +2 félévet, amit érdemes az összefüggő gyakorlatra tartogatni, mivel csak állami támogatott hallgató kaphat megélhetési támogatást (ez kb 80-100 ezer forint havonta), ha fizetős vagy akkor ez nem jár (ez kb 800 ezer forint pénz!!).

Mondanám, hogy csináld párhuzamosan, de őszintén szólva azért nem könnyű szakpárt választottál... szóval mellé még egy másik szak, elég soknak tűnik.

Természetesen amit csak lehet el kell fogadtatni majd, sőt ha megcsinálod a mostani szakodat, akkor már érdemes úgy felvenni tárgyakat, hogy azok illeszkedjenek a tanárszakhoz is (szabadon választhatót, vagy bármit ami illik a mintatantervükbe).


Most mondom, hogy a földrajzosoknak sok terepgyakszi szokott lenni, és ez nagyon kényesen illeszkedik a kémiások laborjaihoz, szóval erre készülj fel (nekik is szokott gyárlátogatás lenni).


Milyen szakon vagy ha szabad érdeklődni, illetve melyik egyetemen kezdenéd a tanárszakot?

2021. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Földtudományi szakos vagyok így kémiás és földrajzos tárgyaim is vannak bőven és az alapozótárgyakon együtt is voltunk a tanárisokkal. Elsőéves vagyok. Átlagom jó és a felvételi pontom is sok volt (410).
2021. jún. 28. 11:44
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és SZTE.
2021. jún. 28. 11:44
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Milyen szakon tanulsz (tehát az, hogy kapcsolódik nem biztos, hogy elég sajnos, sőt)? Hányad éves vagy? Ez a kettő szerintem lényegi kérdés.

Amúgy tényleg van az a lehetőség, hogy az alapszak után elmész mesterre és utána (bár a PTE-n elviekben most majd lehet akár párhuzamosan is) elvégzed az egy éves tanári mestert. Ezzel lehetsz egy szakos tanár, amivel közoktatásban is taníthatsz.

Valamint a másik lehetőség az újra jelentkezés, kémia-földrajz szakos tanárira. Ebben csak ugye az a rossz, hogy max. el tudsz fogadtatni pár tárgyat, de nagy valószínűséggel ugyanúgy végig kell járnod az 5-6 évet. Ha pedig már elhasználtad az állami féléveid egy részét az alapképzésen, akkor az osztatlan tanári képzés egy részét már önköltségesen kell végezni, ami nem túl olcsó. Persze, lehet ez valakinek nem probléma, de én pl. hasonló szituációban ezért nem döntöttem emellett.

Az átjelentkezésre van a legkevesebb esély, pláne ha nem is azonos szakokról van szó. Én PTE BTK-s voltam, nyelvszakos és pl. nekünk is max. az első év után lehetett még átjelentkezni tanárira, de az sem volt egyszerű (mert más a tanterv, mert két szak van stb.). Fordítva értelemszerűen könnyebb, max. a minorosaknak volt egyszerűbb, de az TTK-n nincs, szóval mindegy is.

2021. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Akkor most kitudsz úgy lépni, hogy megtudsz csinálni egy osztatlant államilag támogatottként, ha igénybe veszed a +2 féléves kedvezményt .... de gondolom nem jelentkeztél a szeptemberi tanárképzésre, igaz?
2021. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4%
Ahhoz, hogy egyetem taníts, nem kell tanári, csak phd :)
2021. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, ma jött igazából ez a gondolat. Még nyáron szerintem remdesen ágondolom, hogy biztosan ezt akarom-e. Esetleg még az ősszel tartok órát apukám helyett próbaképp.
2021. jún. 28. 12:50
 10/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele #8. Az volt az eredeti terv, hogy doktori, utána adjunktus, docens...de mindezt azért, hogy én tanítsak, mikor a kutatás valójában nem is izgat annyira.
2021. jún. 28. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!