Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok tanulási módszereket...

Tudnátok tanulási módszereket mondani? ( Többi lent)

Figyelt kérdés
11. osztályba megyek Szeptemberben, és szeretnék előre tanulni az egyetemi felvételihez, viszont nem tudom hogy tanuljak mert mindig csak vagy magoltam vagy átolvastam az anyagot. Előre is köszi a válaszokat.

2021. júl. 13. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is válaszd ki, melyik tárgyak is az igazán fontosak (felvételi, egyetem miatt). Ezekre több időt szánj, több energiát fektess beléjük. Ha kell, csinálj időbeosztást, hogy mikor mennyit készülsz rájuk.


Ezért itt szoktam kapni hideget, meleget, de nekem nagyon sokat segít, ha színekkel dolgozok, és színkódolva tanulok. Kiemelővel kiemelem a kulcsszavakat, mindegyik árnyalatnak megvan a maga jelentősége. (hely, idő, fontos dolog, néha elfelejtem, ilyeneket társítok hozzájuk) A kiemelt szavakat pedig memorizálom, a szöveget sokszor elolvasom, majd próbálom magamtól visszamondani az anyagot.

Időigényes, de nekem be szokott válni, lekopogtam.


Ez is megosztó, de pszichológián tanultuk, hogy segít, ha olyan helyen tanulsz, amihez csakis a tanulást tudod kötni. Tehát nem az ágyadon, a konyhaasztalon, hanem van egy "elvonulós" helyed, ahol csakis tanulással foglalkozol.


Amikor tanulsz, akkor ne mással foglalkozz, ez nehéz, de ne hagyd, hogy elterelődjön a figyelmed. Telefon WiFi-jét is nyugodtan kapcsold ki ilyenkor.

Tarts szüneteket, de ezek ne legyen hosszabbak a tanulási időnél.


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, de remélem ez is segít azért valamennyit:)

2021. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez is nagy segítség.
2021. júl. 14. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanulj meg jegyzetelni
2021. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!