Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte kémia vagy biológia...

Elte kémia vagy biológia szakot 3-as matekkal el lehet végezni?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz így? Lehet valaki jó ezen a területen ha nem jó matekból?

2021. júl. 20. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Matek gimiben és egyetemen másmilyen, sőt tantárgyakként más. Lehet épp ott találod érdekesnek.

2) Tbh gyengének tűnik nekem kicsit.

2021. júl. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A biológiát minden további nélkül végig lehet csinálni gyenge matekkal is. A statiszikai eljárásokhoz számítógépes programok vannak, a többihez pedig nem kell több egy közepes algebra tudásnál.


A kémiával azonban már nem ez a helyzet. Ott van ugyanis az atom- és magfizika és a fizikai kémia, s ezek teljes megértéséhez tisztában kell lenni a differenciál- és integrálszámítás és a valószínűségszámítás alapjaival. Nem kell lángésznek lenni, de a magasabb matematikára szükség van.

2021. júl. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
El lehet. Én is 3-as matekkal mentem kémiára, és sima volt. Amúgy alap igazság, hogy ami nem megy magától, szorgalommal az esetek nagyon nagy részében kompenzálható.
2021. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#1-est megerősítően: Egyik ismerősőm 4-es matekkal ment egyetemi Matek BSc-re, és tök jó benne. Az egyetemi matek sokkal érthetőbb, és logikusabb, mint a sulis.
2021. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE kémia BSc-t idén végeztem el. Kösd fel a gatyát, a fizikai kémiához elég komoly matek tudás szükséges, de ha azt túl éled, akkor szinte biztos az út a diplomáig.
2021. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!