Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolás és betegellátás szak,...

Ápolás és betegellátás szak, ápoló szakirányát el lehet végezni úgy levelezőn, hogy közben segédápolóként dolgozik az ember?

Figyelt kérdés

Mármint azt tudom, hogy indul levelezőn...

Az érdekelne, hogy menyire nagy kihívás így elvégezni, reális e egyáltalán?



2021. júl. 24. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljes állás mellett nehéz dolgozni, de a kötelesség nagy úr. Tudom, hogy nem mindenki teheti meg, hogy nappalira menjen, úgyhogy megértem, de biztos nem egyszerű.

Max annyi “előnye” lehet a dolognak, ha nyugisabb osztályon vagy (ha egyáltalán még van ilyen) akkor kérhetsz segítséget az ápolóktól, ha nem értesz valamit. De neked kell ismerni magad, hogy az önálló tanulás mennyire megy

2021. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehetetlen,de az AB szakokon nagyon megy a szopatás (pte főleg).


Voltak nálunk is, akik mentőápolóként kezdtek bele, akkor mesélte a srác, mikor náluk voltam gyakorlaton, hogy olyan neuroanatómia vizsgájuk volt, hogy az áok könyvekből készülve is max kettes, de akkor 1,5 óra inkvizíció.


Természetes, fontos a lexikális tudás, de amit mellette a kar adott,az viccnek is rossz volt.

Pl levelezőknél nem volt megfelelő eszköz a termes gyakorlaton, vizsgán meg odaraktak egy lifepak-ot, hogy na akkor ezt-azt, így és így állítsd be. És persze a tanuló hibája, ha életében nem volt a kezében, és kevésbé magabiztos.


4 éves képzés alsóhangon 5, de inkább 6, mire elvégzed. Ha szerencséd van. Ha esetleg valami orvosigazgató, regionális fejes a haverod, akkor nem olyan rögös az út.


Nem a munka miatt a legnagyobb kihívás elvégezni egy ápolás-betegellátás szakot. Sajnos.

2021. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ugye a levelező tagozatnál is be kell menni heti 2X.

Ez egyáltalán munka mellett megoldható?


Ha lehetne, én mindenképpen egészségügyben szeretnék dolgozni, ahol közvetlenül segíthetek az embereknek...

Van valami hasznom.


Jelenleg egy lelketlen cégnél dolgozom és ez egyre inkább zavar...

Nem érzem, hogy teremtenék valamit a munkámmal vagy hogy segítenék vele bárkinek is, csak termeljük a profitot a vállalatnak, közben szennyezzük a környezetet és maximum a fogyasztói társadalmat szolgáljuk ki.


Az orvosihoz már túlkorosnak érzem magam, meg orvos amúgy sem szeretnék lenni, pedig amúgy be tudnék jutni a szakra...

De elvégezni, már lehet hogy nem tudnám.

Meg tényleg sosem akartam orvos lenni.


Ezért gondolkodom az ápolásban.


Viszont 4 éves a szak, azért csak kéne dolgozni valamit mellette és gondoltam, hogyha keveset is keresnék, úgyis az lenne a legokosabb hogyha elmennék addig segédápolónak...


Csak azt nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető.


Egyébként a napokban már tettem fel kérdést arról, hogy mennyire könnyű külföldön elhelyezkedni ezzel a diplomával... Ott azt a választ kaptam, hogy relative könnyű, mivel mindenhol szakember hiány van.


Egyrészt nem igazán érzem jól magam Magyarországon, másrészt mindenki azt mondja hogy itthon a diplomás ápolók teljesen ugyanazt csinálják mint a nem diplomás ápolók... Ha egyszer úgy döntök, hogy elvégzem ezt a szakot, akkor szeretném hogyha igénybe is lenne véve az a többlet tudásom, amit 4 év egyetem alatt szereztem.


Mivel jelenleg angolul beszélek a legjobban, egyelőre az angol álláshírdetéseket nézegettem...

Az a baj, hogy nagyon sok helyen elvárnak mesterszakos diplomát is, meg több éves angliai tapasztalatot XY alacsonyabb ápolói pozicióban.

Magyar alapszakos diplomával pedig +1 év helyett +2 év egy mesterszak...

Ez így összesen 6 év, ami alatt el lehetne végezni egy orvosit is.

Persze mint mondtam, én nem akarok orvos lenni.

Csak a kontraszt miatt mondom, hogy kicsit durva hogy ugyanannyi idő...


Persze el lehet helyezkedni mesterszak nélkül is, de ilyen évi 25000 fontért, ami ott nagyon kevés ha az albérletárakat is figyelembe vesszük... Mesterszakkal meg lehet évi 40000 fontot is keresni, ilyen tekintetben megéri a plusz 2 év.


Nem vagyok annyira anyagias, nem fontos hogy sokat keressek, de minimális megbecsülésre és arra, hogy az albérlet és a kaja között ne kelljen válogatni, nyílván "vágyom" én is.


Ha kivitelezhető, hogy egyetem alatt tudjak dolgozni mint segédápoló, akkor valószínüleg belevágok... Talán jövőre.

2021. júl. 24. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen nem heti 2x kell bemenni, hanem havonta 1 hét (hétfőtől péntekig).
2021. júl. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Persze kivitelezhető. Félállásban simán megoldható, csak az elején tisztáznod kell a kórházzal, hogy te tanulsz mellette és tudják e vállalni, hogy havi 1 hetet (konzultációs hetek) vagy heti 1-2 napot hiányozz. Ha teljes állásban szeretnél, akkor köss tanulmányi szerződést a kórházzal. :) és nem utolsó sorban nagyon nagy előny hogy a gyakorlatban állandóan csinálod, amiket elméletben tanulsz (levelezős egyetemen elég kevés a gyakorlat):) remélem tudtam segíteni
2022. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!