Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik opciót választanátok a...

Melyik opciót választanátok a helyemben? (szakváltás)

Figyelt kérdés
Másodévemet végeztem magyartanárin (plusz a másik szakom), de át szeretnék jelentkezni sima magyar alapszakra. Már most félév végén beadtam a szakváltási kérelmet, de sajnos nem fogadták el, mert 60 magyaros kredit kell hozzá, nekem meg csak 55 van, így legközelebb csak januárban tudom beadni, és akkor elvileg át tudnak venni a tavaszi félévre, ha meglesz a kreditem hozzá. A kérdésem az lenne, hogy ti mit mit választanátok az őszi félévben? Gondolkodtam azon, hogy előre felveszem azokat tárgyakat, amik kellenének a jövőbeli szakomhoz, aztán elismertetem őket, ha átvesznek. Vagy felveszem azokat a tárgyakat, amik még a jelenlegi szakomon lennének, és addig nem foglalkozom a jövőbeli szakommal, csak ha átvesznek. Még a passziváltatás is eszembe jutott, bár azt nem szívesen tenném, mert akkor ez a félév üresjárat lenne. Bár így is úgymondva felesleges ez a félév, de nem tudom, mi lenne a jó döntés. Nekem az első opció hangzik a leglogikusabban, de sajnos van olyan tárgy, amit nem fogok tudni így felvenni, mert ugye még másik szakon vagyok és más a tárgyaknak a kódja.

2021. júl. 28. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A passziválásnak csak akkor van értelme szerintem, ha februárban újrafelvételizel magyarra. Tehát kihagynál most egy évet, jövő szeptemberben tiszta lappal kezdenél, kreditátvitellel befogadtatnál annyit a régi tárgyaid közül, amennyit csak tudsz. Mert ha nem akarsz újrafelvételizni, hanem azt szeretnéd hogy átvegyenek, akkor passziválással egyáltalán nem jutsz előrébb - mindenképp lesz egy bizonytalan féléved, hiszen azt a hiányzó 5 kreditet nincs hova tologatni, muszáj megszerezned az átvétel előtt.


Ha most ősszel már az új szakos tárgyaidra koncentrálsz, a legrosszabb eshetőség, hogy mégse vesznek át, és két szék közt a pad alá esel. Míg ha gondosan felveszed azt a hiányzó 5 kreditet, és a soron következő tanáris tárgyaidat, akkor ha mégsem vesznek át, nincs baj.


Ha átvesznek, akkor sehogy se lesz egyszerű, az az érzésem. A 3 éves alapképzésnek gyakorlatilag csak az utolsó félévében leszel ott először hivatalosan. Nem tudom, ezt csúszás nélkül hogy lehet megcsinálni (+ szakdoga...?)


Tudom, nem ez a kérdés, de muszáj felhoznom: biztosan ott akarod hagyni a tanárit? Ha már lehúztál 2 évet, megy ez. Amit magyar alapszakkal csinálnál, magyartanári diplomával is lehet, de fordítva nem igaz. Tanárként konkrét, biztos szakmád lenne (de persze nem lenne muszáj abban dolgoznod). Tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű, de nem lehet, hogy csak egy kis szusszanásra van szükséged? Halaszthatnál egy évet, aztán újult erővel tudnád folytatni.

2021. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes választ. :)

Valójában a másik szakom miatt szeretnék váltani sima magyarra, mert a magyar megy, csak a másik szakpárom nem, és szakpárt változtatni második év után már nem lehet, továbbá már csúsztam is a tanárival, szóval így kb ugyanúgy végeznék, ha szakot is váltok. Ha nem sikerül a szakváltás, akkor újrafelvételizni fogok, csak a szakváltással egy félévvel előrébb lennék, mert a tavaszira már átvennének. De egyébként tényleg logikus, amit írtál, én is ezeken gondolkodom... Valószínűleg azt fogom választani, hogy még végigcsinálom ezt a félévet normálisan, viszont nem sikerült egy alapvizsgám, ami a másik szakpáromhoz kell, és nem is biztos, hogy sikerülne, ha újra felvenném, szóval részben emiatt is szeretnék váltani. :(

2021. júl. 28. 11:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként biztos, hogy csúszni fogok, ha átvesznek, de még bele fogok férni az államilag támogatott félévekbe.
2021. júl. 28. 11:03
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

A magyar alapszak nem ér semmit önmagában, még gondolkodj kicsit rajta.

De ha váltasz, az első variációt ajánlom.

2021. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!