Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
A BGE-re dogok járni Nemzetközi gazd.-ra. Mivel van egy felsőfokúm angolból, felvehetek egy nyelvet 6 félévre. Orosz,spanyol, olasz, francia ami szóba jöhet, mert belefér az óráimba. A német sajnos nagyon rossz időpontban van… szerintetek ezen a gazdasági vonalon melyik érné meg a legjobban?

2021. júl. 30. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hat a német lenne pedig a legjobb. De ha nem akkor az olasz angol utan a legkonnyebb, de monjduk a franciat nemzetkozi szinten tobb helyen használjak, viszont nehezebb. Az orosz pedig mostanaban kezd felfutni.

Szoval en nem választanam az olaszt es a spanyolt. A masik kettő közül viszont mar neked kellene döntened, ha nyugat felé tendálsz es van terved külföldön dolgozni akkor német/francia, ha kelet fele akkor orosz.

2021. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy nyelv megtanulásának értelmét nem a népszerűsége és a gazdasági értéke jelenti, hanem hogy az embernek melyik szimpatikusabb, tetszetősebb nyelv. Ha csak divatból vagy gazdasági okokból tanulsz nyelvet, akkor az kész szenvedés is lehet.
2021. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha mégis megoldható lenne, a német lenne a legjobb.

Ezek közül talán az oroszt vagy a franciát mondanám. A spanyolról tudok személyesen nyilatkozni. Igen, világnyelv, igen, a fél világ ezt beszéli, de csak a világ másik fele, amivel Magyarországnak gyakorlatilag nulla gazdasági kapcsolata van. Nagyon divatos lett, sokan beszélik, de ma már senki nem vágja hanyatt magát attól, hogy beszélsz spanyolul, és nagyon kevés munkahelyen van rá szükség. Az olaszt kevesebb helyen beszélik, de velük némileg több a kapcsolat, szintén igaz rá, hogy sokan beszélik, és kevés a munka, ami azt követelné meg.

A franciát azért tudom javasolni, mert ha nyugat felé szeretnél orientálódni, az akkor is jól tud jönni, ha nem kimondottan gazdasági, hanem mondjuk politikai, diplomáciai területen helyezkednél el. Ennek a keleti megfelelője pedig az orosz.

Erősen függünk a német gazdaságtól, a legtöbb itteni multi angolt-németet vár el. Ha angolból penge vagy, nem hinném, hogy komolyabb problémád lenne, a némettel ettől függetlenül több esélyed lenne. A fent felsorolt nyelveken is lehet jó állást kapni, pláne, ha értesz is mellette valamihez (egyik HR-es ismerősöm pl. legutóbb panaszkodott, hogy fél éve nem találnak olyan könyvelőt, aki perfekt spanyol lenne), de ezek ritkák, és nem ritkán kihalásos alapon mennek.

2021. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen én is a németet akartam, mert franciát tanultam eddig, de nem szerettem, hiszen a tanár nagyon gyenge volt…össze-vissza tanított. Esetleg lehet itt jobb lenne, hiszen nagyon szeretnék megtanulni franciául, de az orosz is érdekel, az olasz és a spanyol kilőve teljesen
2021. júl. 30. 09:22
 5/12 A kérdező kommentje:
És szerintetek melyik a nehezebb amúgy?
2021. júl. 30. 09:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Az orosz több más nyelv felé utat nyit pl: ukrán, román. De tényleg csak akkor veszed majd hasznát ha kelet felé akarsz később orientodni. Magyarországon talán ah angolnál is hasznosabb a német. Kötelezően veszed fel ezt az órat vagy választhatóan ? Mert ha utóbbi akkor lehet várnék hatha kesőbb nem ütközik mert hosszútávon sokkal fontosabb a német. Ha csak azert nem veszed fel mert kesőn van vagy pénteken akkor is vállald be szerintem, mert ha csak nem gondolodsz nyugati orientációban a franciának sincs haszna Magyarországon.
2021. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 az orosz, hogy nyitna utat a a román nyelvhez? Még csak a betűik sem ugyan azok. Főleg nem a nyelvcsalád. Legfeljebb a "Da" szó az amiben hasonlít.
2021. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kötelező…szóval muszáj csinálni valamit. Ha pénteken lenne nem is lenne gond, csak pont egy közgáz órával esik egybe
2021. júl. 30. 09:47
 9/12 anonim ***** válasza:
7#-es több Romániában élő magyar ismerősöm van, sokkal könnyebb az orosz a román mellett.
2021. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9-es én csak azt mondom, hogy semmi köze a két nyelvnek egymáshoz (távolról se). Az majdnem olyan mintha a Finn-t és a Görögöt említetted volna egy lapon. De nem akarok vitázni, csak eléggé értelmetlennek hangzik, hogy egy újlatin nyelvhez (román) utat nyit egy szláv nyelv (orosz).
2021. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!