Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha a középiskolán...

Mit tegyek ha a középiskolán ahol tanulok nincs biológia szak? Biológia érettségit szeretnék tenni, SOS

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 23:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%

sok nem tagozatos iskolaban erettsegiznek bioszbol, akar emelt szinten is.


reszt vehetsz a biosz fakton, vehetsz maganorakat, vagy onerobol megfelelo tankonyvekkel felkeszulhetsz otthon egyedul.

2021. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
szak nem kell az érettségihez. bioszt tanulsz aztán amikor 11 vagy 12 edikes leszel biosz faktos leszel. ez mindenhol így működik. ha pedig a sulid biosz faktot sem indít akkor csak a biosz fakt órákra átmész egy másik iskolába ahol van. ezt így szokták csinálni
2021. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az országban lassan úgy van beállítva, hogy szinte csak elit budapesti természettudományos gimiből vesznek fel SOTE-ra, ELTE-re meg hasonlókra. A gyakorlat nem ezt mutatja. Vidéki általános tagozatos gimi, eü szakközép, közgáz szakközép, nevesincs nyelv tagozatos gimi, egy csomó embert ismerek orvosin, végzett orvosként ilyen háttérrel.
2021. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Help, mi az a fakt?

És ha nincs a sulimban akkor hol tudok rá jeletkezni? (szolnok-Tmiklós közelében)

2021. aug. 8. 01:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A fakt olyan, mint egy "külön óra". Heti 1 vagy 2 órában tartanak biosz órát, ahol feladatokat oldotok meg stb. Ez csak akkor indul egy suliban, ha van rá több jelentkező.

Ha nincs erre lehetőséged, akkor magán tanárt kéne fogadni. De ha tudsz egyedül tanulni, akkor csak vegyél elő egy 9-10-11-12-es Mozaik biosz tk-t, tanuljad, ahogy járod az éveket majd csináld meg a közép és emelt szintű biológia érettségiket. Eközben gyakorló könyveket is vehetsz KÉSŐBB, pl. a Nagy Biológia Feladatgyűjteményt. Online is nézelődhetsz később, a bioszféra oldalán minden fenn van (de ez csak kiegészítésként jó majd).

Fontos, hogy az alapoktól kezdd.

2021. aug. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

#3-as ez nem igaz :(

Eltére bárhonnan be lehet kerülni kb. Orvosikra is, ha megfelelő elszántsággal tanulsz. Én egy sima mezei gimiből kerültem be az ELTE-re, majd onnan inkább a szegedi orvosira mentem át. De ahogy látod, mindkettőre bekerültem egy sima gimiből.

2021. aug. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
6, ügyes vagy, de a szövegértés nulla.
2021. aug. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Elég szégyen az ELTE-re nézve, ha ilyen szövegértéssel bekerülnek emberek, mint a 6-os.


Egyébként szerintem sem muszáj tagozatos gimiből jelentkezni, még csak gimiből sem.

2021. aug. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Fakultációt jelent, kérdező :)
2021. aug. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hol tudok ilyenre jeletkezni ha pl a sulimban nincs ilyen? (vizuális kultúra is érdekelne de elsősorban a biológia)ha ez számít valamit akkor..szeptemberbe leszek 12-es.
2021. aug. 8. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!