Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 éves lány vagyok idén...

20 éves lány vagyok idén érettségiztem. Kozmetikusnak kezdtem el tanulni de rájöttem hogy ez mégsem nekem való. Mi konkrétan a protokoll ügyintézö?

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Általános adatok a protokoll ügyintéző képzésről


A szakképesítés azonosító (OKJ) száma: 54 812 02 0010 54 01

A szakképesítés szintje: Emelt szintű szakképesítés

Felügyeleti szerv: Szociális és Munkaügyi Minisztérium

A jelentkezés feltétele: Érettségi vizsga

Vizsgára bocsátás feltétele: Alapfokú „C típusú” nyelvvizsga

Betölthető munkakörök


Utazási tanácsadó, szervező, idegenforgalmi ügyintéző (FEOR 3641)

A szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása


Idegenforgalmi marketing tevékenységet végez, az utazáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat értékesíti, tájékoztat, információt nyújt partnerei számára. Rendezvényszervezést végez. Konferenciákat szervez. Ismeri és gyakorolja a protokollal kapcsolatos szabályokat.

A képzés során oktatott szakmai modulok:


* Adminisztráció végzése

1447-06

* Kommunikációs tevékenység gyakorlása

1448-06

* Rendezvényszervezés

1459-06

* Protokoll elmélet

2504-06

* Protokoll gyakorlat

2505-06

* Üzleti kommunikáció és ügyintézés

2506-06

2008. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A képzés keretében tanítanak: üzleti levelezést, kommunikációt, iratkezelést, művészettörténetet, idegenvezetést, magyar földrajzot, etikett/illemet, gasztronómiát, rendezvényszervezést.

Gyakorlatilag ilyen helyeken tudnál elhelyezkedni, ha elég lenne egy középfokú végzettség. De vannak olyan beosztások, ahol jól jön pl. utazási irodában, olyan helyen ahol közvetlen kapcsolatban vagy ügyfelekkel, irodában titkárnői (bocsánat: asszisztens, adminisztrátor stb.) beosztásban.

2008. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!