Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rosszul választottam szakmát.....

Rosszul választottam szakmát... Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Íme az én sztorim.


Még 3 évvel ezelőtt, nyolcadik osztály vége felé engem is elért a pályaválasztás ideje. Kisebb koromban nagyon nehéz eset voltam, a pályaválasztási tanácsadó se tudott segíteni, mondván hogy ilyen gyerekkel még nem találkozott, nem tud semmi tanácsot adni...


Nagyon sokat törtem a fejemet hogy mi lehetnék, voltam szakács, állatorvos, geológus, tűzoltó és még sok más is.


Nem sokkal később eljött az idő arra, hogy Iskolát kellett választani hogy legyen hova menni továbbtanulni.

A szülőim segítségével nagyon sok helyet átnéztünk.


Akkoriban is már nagyon szerettem mindenféle köveket, kövületeket gyűjteni így nem győztem azt mondogatni hogy azzal akarok foglalkozni.

A szüleim nem nagyon örültek a döntésemnek, mára már tudom is hogy azért, mert nincs sok hely ahol ilyen szakmával el lehetne helyezkedni, és nem is fizet jól.

Nevelőapám erre feltette nekem, hogy lehetnék gépész... Hogy őszínte legyek fogalmam sem volt hogy az a szakma mivel foglalkozik, de a 14 éves énem nem tudva mit tegyen úgy gondolta, miért is ne. Feladtuk hát a jelentkezésemet, pár nap múlva jött is a nagy öröm, hogy felvettek.


Most egy kicsit előre ugrunk az időben, most leszek 12.-es. Igazat mondva, nagyon nem vagyok megelégedve a szakmával, és nagyon úgy érzem hogy a gépész és én az két teljesen más fogalommá nőtte ki magát az évek során. Nem azzal van bajom amit tanulni kell, hanem inkább azzal amit a kötelező gyakorlataimon tapasztaltam. Nagyon nincs ugyanis nekem, akit nagyonis vonz a természet, egy piszkos, büdös, meleg, veszélyekkel teli gyárban leélni az életemet azért hogy "jó" legyen a fizetésem meg kapjak havi 40 ezer bónuszt. Nagyon nincsen.

Most érettségi után már nincs választásom, végig kell vinnem a maradék egy évet, és az a baj hogy mindenki arra buzdít hogy tanuljak tovább ebben a szakmában, de nagyon nem mutatok érdeklődést iránta.

Valaki tudna segíteni hogy mit tegyek? Nagyon szépen megköszönném.


Kérlek kerüljük az ,,ezt megtalálod az interneten is" ,stb.. kérdéseket.


Köszi, ha végig olvastad.



2021. aug. 18. 17:46
 1/7 Sajtadó ***** válasza:
100%
Jelentkezz egyetemre vagy szakiskolára amihez csak kedved van és amire elég a pontszámod. Az eddig tanultak nem vesznek el, még jól is jöhetnek. A technikumot azonban mindenképpen járd most már végig előtte.
2021. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Testvérem kereskedelmi osztályba járt szakközépben, majd a nyári gyakorlaton jött rá, hogy nem akar ez lenni, most szakközép után vmi infós okj-t végez. Hát n biztosan nem tudnék gépész lenni, én is odáért vagyok a természetért, s nekem így jött a gyógyszerészeti, szeretek tiszta dolgokkal foglalkozni, szerintem nyugodtan válassz mást, ha ez nem a te világod:)
2021. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Ha esetleg megfordulna a fejedben a továbbtanulás, ott foglalkozhatsz szerintem kövekkel.

Miskolci Egyetem - Műszaki Földtudományi Kar, ott pedig van a műszaki földtudományi mérnöki képzés és annak 3-4 szakiránya, bányamérnöki, olaj- és gázmérnöki, földtudomány.

Igaz, hogy ezzel a szakkal sem annyira rózsásak az elhelyezkedések a későbbiekben, a suli is kemény de minimum ponthatár van a bekerülésre. Érdemes lesz év végén elmenni a nyílt napra, ahol persze mindent fogsz látni és kérdezni is tudsz.

2021. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire legyen valamilyen emelt szintű tárgyat valamelyikből. Nem kell az ágazatiból és mehet másra szakra. Nem kell a + technikumi évvel húzni az időt, ha lehet máshova menni, ha jobb alternatíva neked.



Ha nem alakult ki semmi egységes érdeklődés, akkor gimi kész. Mérnökin van matek és fizika stb, amihez szorgalom is kell meg motiváció. Ne hogy elmenj így, mert az első kettő félév után lazán a átraknak önköltségesre.

2021. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is gépésznek tanultam és semmi érdeklődés nem volt, ugyanúgy ahogy te is, választanom kellett. 10. végén leléptem egy gimibe, ami neked így már nyilván nem lehetséges. Sztem ezt most már végezd el, érettségi után nézelődsz egy kicsit tovább hogy mit szeretnél valójában
2021. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért kellő érdeklődéssel a gépész tudással kövekből elég szép dolgokat lehet akár nagyipari léptékben is gyártani. Ékszerészet, ötvös, órás szakma pl. nem tetszene? Az nagyon is kötődik a gépész szakmához is, meg a kövekhez is. Talán meg kéne próbálnod valami ilyesmi gyakorlati helyet, diákmunkát találni, ahol kövekkel dolgoznak, csiszolják, feldolgozzák őket.

Tágabban értelmezve a földmérés, geodézia és hasonlók is kapcsolódnak a földrajzhoz, kövekhez. Meg a markológép vezetés is...


Továbbtanulásnál pedig bármilyen más irányba mehetsz, persze nem ártana kitalálni, hogy mi is érdekel téged. Talán érdemes lenne tovább kutakodnod és további dolgokat kipróbálnod.

2021. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én földtudományi Bscn végeztem. Van akinek bejött a szakma, kutat és nagyon lelkes, szereti amit csinál. Persze van aki meg mással foglalkozik, nem tanult tovább Msc-n. Én sem. Igaz Bscvel nem lehet még túl sok mindent kezdeni, de akár kimehetsz vele külföldre is tanulni, ha olyasmi érdekelne, amit csak egy külföldi egyetemen oktatnak. A geológia azért sok helyre kell, hulladéklerakás, természetvédelem pl.
2021. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!