Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy magyaros érettségi felkész...

Egy magyaros érettségi felkészítő magánóra hogy néz ki nagyjából?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem emelt magyarból, meglehetősen jó eredménnyel, ezért arra gondoltam, hogy egyetem mellett magánórákat vállalnék közép illetve emelt magyarból.


A kérdésem az lenne, hogy mivel én sose jártam magántanárhoz, ezért hogy kell/lehetne elképzelni/kivitelezni egy ilyen órát? Azt tudom, hogy mindenképpen a diák igényei szerint, de például verselemzést adjak fel majd nekik, vagy inkább ne? A kötelezőket át kell beszélni külön vagy nem? A tételeket nem kell segíteni kidolgozni? Mivel időm jelentős részében az egyetemmel leszek elfoglalva ezért nem hinném hogy lenne időm a tételekben feltüntetett könyveket elolvasni és a tételeket kidolgozni nekik hozzá :/

Továbbá jegyzetet kell készítsek nekik amiből tudnak tanulni, vagy nem kellenek ilyenek? Továbbá nagyjából mennyit kérnek egy óráért a tanárok?


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. aug. 22. 01:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez függ a korosztálytól, akit tanítasz, a diák iskolájának minőségétől, és a diák lemaradottságától. A jó tanár nem csak feladatokat csináltat, vagy nem csak magyaráz. A tanár figyelembe veszi, hogy a diáknak mi megy jobban, és mi megy kevésbé. Ha 7.-10. osztályosról van szó, célszerű együtt megírni egy központi felvételit, így egyből rálátsz a diákra, és interneten is van rengeteg feladatsor, de vannak akik konkrét igényekkel mennek, hogy mi az ami megy, és mi az ami nem megy nekik. De szerintem ekkor is célszerű egy mindenre kitérő feladatsort megcsinálni először.

Egyébként egy tipp: A diák, aki különórát vesz, általában gyűlöli azt a tantárgyat, vagy azért mert nem érti, vagy nem akarja érteni. Így elsődleges célod az legyen, hogy minél több sikerélménybe legyen része, így az órák során a nehezebb feladatok közt, beékelődhet egy egyszerűbb, ami alapból sikerélmény, és pihentet is.

Fontos, hogy sose stresszeld a diákot, ha nincs türelmed, el se kezdd. Lesz olyan, hogy 20 percet szenved azzal a feladattal, amit te a legkönnyebbnek tartasz. És sose rágd a szájába a választ, csak ha tényleg nagyon nem megy neki, de akkor is csak vezesd rá.

Az ár:

3 lehetőséged van:

Házhoz mész

Hozzád mennek

Online


A házhoz menéshez én belekalkulálnám a busz/benzin költséget. Meg persze ott van a papírok nyomtatása, a feladatsorok keresése, az idő amit rafordítasz.

Vidéken 3000-3500, Pesten esetleg 3500-4000


Ha ő megy hozzád, amit albérletbe kétlek, de ha esetleg mégis, akkor is hasonló árat írnék.

Nekem megyeszékhelyen 2500 forint volt tavaly egy alkalom, mikor tanárhoz jártam. (Ami szerintem elég olcsó) pesten azért több jóval.


Online-t pedig nem ajánlanám, magántanárhoz ugyan nem, de rendes iskolát volt szerencsém végigjárni úgy. És borzalmas. Rengeteg technikai gikszer, késés, rossz kamera minőség, nincs kamera, nincs hang, úgyis kipuskázza, nem rád figyel, nehéz megoldani hogy legyen feladatlapja, ha pl nincs nyomtatójuk és a többi és a többi..

Ha mégis, legfeljebb egy 1500-at mernék elkérni, de ez szubjektív.


Egyébként keress rá a meet n learn oldalára, ott nézhetsz példákat bemutatkozásra, árakra, egyebekre.

2021. aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%
Ha még nem rendelkezel megfelelő tárgyi tudással, akkor nemigen vagy alkalmas magánórákat adni, ráadásul megfelelő végzettség híján csak "kontárként" működhetnél.
2021. aug. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!