Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell emelt szinten érettségiznem?

Kell emelt szinten érettségiznem?

Figyelt kérdés
BGE-PSZK karra szeretnék jelentkezni elsősorban önköltségesre, mert mindenképpen oda szeretnék járni.
2021. szept. 10. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a követelményeket, de nem túl egyértelmű számomra. Miből kéne emelteznem?
2021. szept. 10. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Nyelvizsga nem tudom kell e vagy azt tavaly eltörölték? 🤔 De ha kell akkor azt is meg kell még 12.ben csinálnod mert egyetemhez kell.
2021. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Nekem úgy jön le a felvin, hogy ha onköltséges akkor két választott tantárgyból teszel emeltet.
2021. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gazdaság és menedzsmentnél jól látom, hogy kettő tantárgyból kell? Akkor az emelt történelem és egy emelt angol jó lenne?
2021. szept. 10. 19:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A gazdálkodás és menedzsment szaknál nincs előírva miből kell emeltezni, ezért az általános szabályok vonatkoznak rá, ami az, hogy minimum 1 emelt érettségi szükséges, de ennél a szaknál ezt bármivel teljesítheted. Viszont az emeltért járó plusz 50 pontot csak akkor kapod meg, ha a karon felvételi tárgynak számító tárgyból van emelted, tehát érdemes abból választani, amit felsorolnak. Két emelt nem szükséges, de persze le lehet tenni. Remélem érthetően leírtam.
2021. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a felvételi tárgyak, a pontodat ha duplázod ezek közül a két legjobból fogják számítani, illetve ha abból a kettőből van bármelyikből emelted akkor az 50 pont pluszt ha minimum 45%-os. 1 emelt kötelező minden egyetemre jelentkezőnek, amelyik szaknál előírják melyik tárgyból várnak emeltet, ott odaírják, hogy minimum az egyik felvételi tárgyat emelt szinten kell teljesíteni. Ahol nem írják oda, ott bármi, akár rajz is lehet az emelt, lényeg, hogy 1emelted legyen, csak akkor nem kapsz érte plusz pontot.


kettőt kell választani: földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(16) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(18) v. egy idegen nyelv(21) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy

2021. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem akkor töriből jó lesz az emelt? Kapok érte +50 pontot ? (Bocsi, csak semmi olyan ismerősöm nincs aki járna egyetemre és nem tudok tájékozódni csak itt).
2021. szept. 10. 21:05
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, Jó a töri emelt, ha megírod min 45%-ra, megkapod a +50 pontot.
2021. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!