Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri ilyen...

Szerintetek megéri ilyen tudással jelentkezni egy pénzügy és számvitel FOSZ-ra?

Figyelt kérdés
Sosem voltam egy nagy matekzseni, az érettségim 57 százalékos lett külön tanár segítségével. Tudom hogy nem pont a magamfajtáknak lett kitalálva a szak, de nagyon megbántam hogy anglisztikára jöttem és beláttam hogy ha jól fizető munkát akarok, akkor olyan dolgokat kell tanulnom amik nem feltétlen érdekelnek és nem könnyűek. A probléma az, hogy nem lenne elég pontom, viszont úgy tudom hogy a FOSZ adhat pluszpontot. Mennyire teljesíthető a FOSZ pénzügy és számvitel képzés (Debrecen) illetve esetleg az alapszak az én esetemben, sok gyakorlással? A válaszokat előre is köszönöm.

2021. szept. 18. 11:56
 1/5 Sajtadó ***** válasza:
97%

Nyugodt szívvel jelentkezhetsz, FOSZK-on ahogy elnézem nincs durva matek (ami az analízis, statisztika és ökonometria BSc-n). A 4 alapműveletet fogod csak használni, azt is csak excelben.


Egy mérlegképes könyvelő képesítést is átgondolnék.

2021. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez valamilyen szinten megnyugtató, bár mintha láttam volna a tárgyak között statisztikát is. Illetve ezután az alapszakot is el tudnám végezni vagy az sokkal nehezebb?
2021. szept. 18. 15:23
 3/5 Sajtadó ***** válasza:
98%

Minden gazdasági szakon van analízis és statisztika. Ezeket nem lehetetlen megtanulni akkor sem, ha a középiskolában nem voltál jó matekos. Kitartás és szorgalom kérdése. Rögtön az első félévben fogadj magántanárt, aki elmagyarázza.


Ha nem annyira vagy matekos, akkor nézd meg a nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem és logisztika) szakot is. Talán ez kicsit könnyebb, de ugyanolyan jó szak.

2021. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) nagyon bánom hogy elrontottam az érettségimet, így elég nehéz lesz bekerülni ezekre a szakokra, egy FOSZ képzés lenne az utolsó reményem. Egyébként ha mondjuk egy pénzügy és számviteles képzést csinálok, az ezzel járó plusz pont csak arra az alapszakra érvényes vagy más gazdasági szakokra is?
2021. szept. 18. 16:38
 5/5 Sajtadó ***** válasza:
Abban nem vagyok biztos, hogy mely szakokon ismerik még el a psz FOSZK-ot, de ezzel most ne foglalkozz. A psz FOSZK szerintem önmagában is egy értelmezhető, piacképes végzettség, így nem felesleges időveszteség. Csináld végig és majd alakul, hogy mit tanulnál.
2021. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!