Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 év múlva végzek informatikai...

1 év múlva végzek informatikai szakon. Hagyjam ott az egyetemet?(Bővebben lenn kifejtem.)

Figyelt kérdés

Programozni nem tudok, csak annyira végeztem el e kurzusokat, amennyire kellett, hisz időm sem volt rá rengeteg más tantárgy mellett. Itt, a gyakorikérdések közösségének tapasztalatát olvasva jutottam arra a pontra,hogy lehet ott kellene hagynom, mert időpocsékolás.

Tanultam, de többség egyetért abban hogy hobbyprojektet kéne felmutatni,aminek híján vagyok az esetleges munkakeresésnél, vagy pedig tapasztalat szükségeltetne.


Erre megoldás lehetne, hogy egyetem után x évet dolgozok akár betanitott pozicióban,fizikai munkaként, és mellette tanulnám jobban egy adott nyelvet, csak nem tudom x idő után mennyire esek ki a látószögből, ha évekig más fajta munkát csináltam, vagy nem abban helyezkedtem el.

Esetleg felsőfokú diplomával, lehet munkát találni? Akár nem IT vonalon, ha nem valami irodai munkára gondolok.


Minden tapasztalat érdekel, akár aki volt a cipőmben, és tudna támpontot adni. Hetek óta ez miatt ideges vagyok, merre kéne továbblépnem a jövőt tekintve. Bukni nem akartam, ezért tanultam, így viszont nem tudtam dolgozni. 22es csapdájának érzem az egész szituációt, és még az sem biztos a programozási vonal nekem való, van hozzá affinitásom, hisz mélyebben nem tudtam elmerülni benne.



2021. szept. 29. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már belekezdtél és már csak 1 éved van hátra szerintem semmiképpen ne hagyd elveszni. Végezd el utána meglátod merre hogyan.
2021. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hol és milyen szakon vagy?
2021. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene programoznod? Van más terület is IT-ban, mint programozás!


Projektmenedzsment, BA, tesztelés, hálózatok, devops, etc.

[link]


Szerintem nincs értelme otthagyni ennyivel a vége előtt. Nem kér enni a papír, és baromi hasznos, ha van.

2021. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Infó szakon vagy okés stimm.

De akkor felteszem a kérdést, hogy melyik infós szakon nincs legalább 3 félévnyi programozás vagy hol? 3 félév alatt azért bele lehet rázódni valamilyen szinten vagy nem tudom mire engednek át akkor ha ennyire nem megy és 3 programozás tárgyhoz 3 házi is kell szóval nem értem...


Ha pedig valami infónak csúfolt gazdaságis szakon vagy akkor meg nem feltétlen az infó a fő irány. Ez esetben csak hallasz embereket, hogy mit csinálnak.


Hobbi projekt pedig azért csinálgatható nyáron is. Én alig várom, hogy időm legyen 1-2 dolgot megcsinálgatni, pedig nem is infós végzettségem van.

2021. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva

Hagyd ott? Ne. Ha már csak könnyű dolgok vannak akkor legalább egy papírod lesz, viszont ha programozással akarsz foglalkozni akkor azért oda nem árt valamit virítani kezdő szinten is.

Azért gondolom van 1-2 dolog ami rád ragadt akár hálózatos részen vagy bárhol. Ha mást nem akkor elmész excellezni és eldöntöd, hogy merre akarsz menni.

2021. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"a gyakorikérdések közösségének tapasztalatát olvasva jutottam arra a pontra,hogy lehet ott kellene hagynom"

Itt ahol minden nélkül hozzálehet szólni bármihez? Ne adj az ilyen véleményekre

2021. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha csak nincs valami korszakalkotó ötleted, mint több amerikai IT-gurunak - akik ott hagyták tanulmányaikat - volt, akkor inkább végezd el. Később bánni fogod, hogy otthagytad.
2021. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akit esetleg érdekel, hogy ez melyik kérdésből eredhet (nyomatékosítom: eredhet, feltételes módban) :

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2021. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sok épitő kritikát írtatok, köszi.

Ami kérdés linkelve volt, részből onnan is eredt igen, de a kérdező nem én vagyok :) Sok hasonló tipusú kérdésre olvastam válaszokat, amiből ezt a konklúziót tudtam leszűrni.

Itt csak azon gondolkodok főleg, nem volt-e elvesztegetett év, ha egyszerűen ebben a csapdahelyzetben vagyok,amit felsoroltam,és nem találok olyan állást,ami legyen akár irodai, legyen akár más IT, mert gyakorlatom nincs, programozásra tuti nem vesznek így fel, és arra sincs garancia mennyire menne.

Valaki említette, valamilyen szinten kéne tudnom kódolni. Ez annyira igaz, hogy kettesre lett meg, és azért a Covid helyzet miatt a vizsgakövetelményeken is enyhítettek,hogy egyszerűbb legyen. Igy sikerült összehoznom.

Másik probléma, hogy nem budapesti vagyok :( Nálunk igy kevesebb a jó munkalehetőség,és főleg autógyártásokban emelkedik ki több cég is. Így neten kíváncsiskodva elég szűknek tünik a piac nekem.

Talán diplomával ha meg van, előbb-utobb ha nem is informatikai területen, de találok olyan munkalehetőséget, ami nem a gyári munkából fog állni. Ebben reménykedek :(

2021. szept. 30. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Autógyártásnál is vannak infósok. A robotokat nem a szentlélek vezérli, ahogy a belső hálózat sem magától épül ki. Egy informatikai rendszer kiépítéséhez biztos ku.rv@élet, hogy vannak infósok akár melyik autóipari gyárnál.


A programozás előnye az mint a hátránya. Mindenki tanulhatja, ezért kezdőknél se egy "Hello" parancsot kell kiírni a google -nél. Egyáltalán érdekelt-e a programozás... mert ez azért baromira a nulladik pont lenne, de gyanítom annyira nem tekintve, hogy 3 nyár alatt semmit nem dobtál össze magadnak.

Ha pedig nem érdekel a programozás akkor nem tudom miért folyton ezt emeled ki. Más tárgyad nem volt? Hálózatokkal is tudnál bíbelődni vagy bármi. Egyszerű rendszergazdától kezdve határ a csillagos ég...

Az meg elég szar, ha annyi a vágyad, hogy ne gyári munka legyen. Egy modern gyártócsarnokban ülni és pakolni XY terméket sem sokkal másabb mint fenn az irodán excellezni vagy bárhol máshol.


20+ éves vagy. Csak tudod, hogy mit szeretsz. Ülni, menni. Tömeg, magány. Folyton új dolgok vagy folyton ugyan az. Ezeket is végtelenségig lehet sorolni és a 2 véglet között mindig van valami... Ezeket összeszeded mint a tinilányok a hercegük leírását és máris ott van, hogy neked az állatgondozó és a dugulás elhárító a hivatásod vagy tudom is én :D

2021. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!