Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácsot, ötletet szeretnék...

Tanácsot, ötletet szeretnék kérni egyetemi továbbtanulással kapcsolatosan, segítenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Nem tudom, hogy melyik egyetemi szakra jelentkezzek.

Remélem van/ volt olyan, aki hasonló cipőben jár, mint én:], valamint tud tanácsot adni, vagy legalább elmesélni, hogy ő ilyen helyzetben mit tett.

Kicsit sürget az idő, mivel már 12-es vagyok.


Az éveimet pontokba szedném, hogy könnyebb legyen követni:)


• 9. előtt rajzzal kapcsolatos munkát szerettem volna, viszont azóta rájöttem, hogy megunnám, ha minden egyes nap rajzolnom kellene a munkám miatt.


• 9. és 10. végéig tolmács szerettem volna lenni, mivel nyelveket nagyon könnyen tanulok, valamint nagyon szeretem is azokat, mivel érdekesek számomra.

Viszont utána meggondoltam magam, mivel néha az emberektől elkezdek szorongani, feszült leszek, vagy ,,pánikol" az agyam a váratlan helyzettől. Emiatt pedig, ha beszélnem kell előttük, úgy tűnhet, mintha más nyelvet beszélnék.(gyorsan el szeretnék mindent mondani egyszerre, emiatt lefagy az agyam, vagy dadogok:"))

Ez előtte nem volt rám jellemző, csak azután jelentkezett ez nálam, hogy magamba fordultam az emberek miatt.

,,Good social skills":"D


• 10. végén úgy gondoltam, hogy biológia fakultációra jelentkezek, mivel nagyon szerettem a biológiát.

Ezt erőltetettnek éreztem.

Először állatorvos szerettem volna lenni, azonban félek a túl nagy felelősségtől, tehát attól, hogy valamit ,,elrontanék".


• 12.-ben, azaz most megmaradt a biológia fakultáció.

Viszont úgy érzem, hogy a biológia számomra nem lenne valami jó választás.

Tehát nem élvezném, ha életem végéig valami olyat kellene csinálnom, ami túlságosan is a biológiával kapcsolatos.



Jelenleg a pszichológián gondolkodok még.

Emellett még felötlött a magyar emelt ötlete is.

Nagyon szeretek olvasni, és eléggé művészi vagyok, emellett viszont szeretem, ha az, amit tanulok, tartalmaz egy ,,logikai kihívást".:)



Tehát túl sok minden érdekel, viszont az mindegyik munkánál kevésnek érzem magam.

Jelenleg össze vagyok zavarodva és nem tudom, hogy milyen egyetemre jelentkezzek.

Még talán az is szóba jöhet, hogy kihagyok egy évet, hogy a magyar emeltem jól sikerüljön.

(Azonban nem nagyon szeretnék egy évet kihagyni.)



Amit tudni lehet rólam:)

Legjobban egy zöld almához tudnám hasonlítani magam, a többieket pedig piros almákhoz.

Ők már tudják, hogy mik szeretnének lenni, konkrét terveik vannak az egyetemmel kapcsolatosan, vagy szimplán csak elmennek dolgozni.

Én viszont még úgy érzem, nem értem meg ahhoz, hogy ilyen lépést tegyek meg.

Legszívesebben csak tanulnék és kijárnám a legérdekesebb egyetemeket. Viszont ezt nem tehetem meg, mivel egyetem után majd valamiből meg is kell élnem, amit jobb, ha szeretek, mint utálok.


-Szorgalmas, jó tanuló vagyok

-Szeretem az irodalmat, a nyelveket, a rajzot és valamennyire a bioszt is

-Érdekel a művészet és az emberek

-Jó az emberismerő képességem

-Nem vagyok megáldva túl jó szociális készségekkel, viszont dolgozom rajta:)


Egyetemi szakként valami olyat tudnék elképzelni magamnak, ami:

-Logikus, gondolkodtató

-Művészi

-Emberekkel foglakozik (bár nem muszáj)



Az álommunkámat nem nagyon tudom leírni, hiszen még az egyetem irányát se tudom.:"D

Kissé olyan, mint egy álom:

A munkahelyem érdekes lenne. Ide könyvekkel felpakolva érkeznék.

Szeretnék kutatni, tanulmányozni, ha lenne elég bátorságom, még tanítani is.



2021. szept. 29. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy nyelvszakon jól éreznéd magad.
2021. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt mondtad volna, hogy a pszichológián gondolkodsz, azt akartam írni :D Azok alapján, amit leírtál, testhez álló lehet (ha az emberekkel való törődés, érdeklődés felül tudja múlni a beszéddel való gondjaid). Egyébként felvi.hu-t érdemes böngészni, kiírni, ami szimpatikus, válogatni. Társadalomtudományi kart, bölcsészettudományi kart, művészetet nézném meg a helyedben elsősorban.


Ami hirtelen eszembe jutott, ha szeretsz rajzolni, szereted a magyart, szeretsz írni esetleg, írhatnál könyvet saját illusztrációval :D Persze nem akarok álszentnek tűnni, az írásból nem véletlen nem élnek meg sokan, csak egy ötlet...


A magyar emeltről annyi (lehetnek mások más véleményen), hogy szerintem nem éri meg. Csupán a magyar szakra kötelező, persze még sok helyen elfogadják, de sokkal nehezebb, mint más tantárgyak, így esetleg kevesebb esélyed lehet bekerülni. Javaslom inkább az idegen nyelvet emelt szinten, főleg ha szereted is, jól is megy, mert az angolt pl. rengeteg helyre elfogadják. A pontokba sokszor jobban is kijön egy erős közép magyar, mint egy gyengébb emelt, de nem muszáj rám hallgatnod, céljaidat, képességeidet Te ismered legjobban.


Még írok, ha eszembe jut valami, mert egyébként sok hasonlóság van az érdeklődési körünkben. :D


Ui.: informatika/matematika teljesen tabu?

2021. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg fordító? Írtad a tolmácsot, a fordító majdnem ugyanaz csinálja, csak írásban, ami sokkal egyszerűbb, ha nem szeretsz nagy nyilvánosság előtt beszélni. Ez egy mesterképzés, bármilyen alapképzés után lehet rá menni, de szerintem ajánlott a nyelvszak. Ott nagyon sokat foglalkoztok irodalommal, kell olvasni bőven. Nekem egyelőre ez a kis ötlet jutott eszembe, remélem, valamennyit tudtam segíteni. :)
2021. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám, nagyon durva😂 Én azóta már egyetemre járok, de nem igazán érzem elhivatottnak magam, én is parkolópályára tettem a biosz, de most már hiányzik😅

Szóval sajnos túl sok tanácsot nem tudok adni, így tantárgyak alapján még akár gyógypedagógia, de ehhez azért nagy elhivatottság kell, nem csak az, hogy szereted a tantárgyakat.

2021. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:)

Köszönöm szépen a válaszaitokat, sokat segítettek, még az önbizalmam is növekedett.

Egy hónap után sajnos még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy milyen irányba tanuljak tovább.


Lassan már le kell adni a jelentkezést az egyetemekre, viszont én még mindig itt vagyok terv nélkül.

Nem tudom, hogy úgy igazán mi lehetne az én hivatásom.


Aki egyetemre ment: milyen szakon tanulsz, valamint mi segített eldönteni, hogy végül azt a szakot válaszd? Szeretitek azt, amit tanultok?


Hogyan tudhatnám meg, hogy melyik szakot válasszam?



#2

,,Ami hirtelen eszembe jutott, ha szeretsz rajzolni, szereted a magyart, szeretsz írni esetleg, írhatnál könyvet saját illusztrációval:D Persze nem akarok álszentnek tűnni, az írásból nem véletlen nem élnek meg sokan, csak egy ötlet..."


Szerintem az írást és a rajzolást hobbi szinten végezném.:)


,,Informatika/matematika teljesen tabu?"

A matematikát szeretem, viszont ha lehet távol maradnék tőle, akárcsak az informatikától.:"D


#3, #4

A fordítóként és pedagógusként nem igazán tudnám elképzelni magamat, de azért köszönöm az ötletet!:)

2021. nov. 1. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 4-es válaszoló, aki a fordítót írta. Anglisztikás vagyok, bár az én történetem nem valószínű, hogy meg fog ihletni. :D Nekem igazából mindig is egyértelmű volt, hogy angollal akarok foglalkozni, általánosban és gimiben is tagozatos osztályba jártam. Aztán középiskolában jöttem rá, hogy a fordítást mindig élveztem, és tudtam, hogy az angolt szeretném, plusz jó alap a fordítóhoz. Ez az utolsó évem, és amúgy nagyon-nagyon szeretem.


Sajnos több tanácsot nem tudok adni. :( Nekem is voltak ilyen barátaim, akik utolsó pillanatig nem tudták, mit szeretnének csinálni, legjobb barátom a jelentkezés lezárása előtti utolsó napon változtatott sorrendet. :D Ő végül egyáltalán nem bánta meg. Olyan barátnőm is van, akit az első jelölt helyére nem vettek fel, mert az egyik emelt szóbelijét elrontotta, most végzős azon, ahova másodiknak felvették, és nagyon szereti, már vannak tervei. Szóval lehet, hogy csak úgy tűnik, mindenkinek van terve, vagy csak a te ismerőseid ilyenek. :)


Esetleg érdemes lehet pályaválasztási tanácsadásra elmenni. Nem ilyen netes tesztre, azok 95 százalékban semmit sem érnek. Lehet, hogy a te városodban, esetleg az iskoládban van olyan, aki foglalkozik ezzel, nálunk pl. az iskolapszichológus igen.

2021. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet veled? Hogy döntöttél? :)
2023. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!