Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-TTK matematika alapszak...

SZTE-TTK matematika alapszak levelezős képzését elvégezve milyenek lesznek az esélyeim a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Lehetőleg külföldre mennék és ott építenék rá egy MSC-t. Viszont nem tudom, hogy tudásban jelent-e az hátrányt (akár belföldön, akár külföldön), hogy levelezőn csináltam. Nem említik meg a diplomában, ha levelezőn végezted a képzést, de a tudásszint miatt aggódok.

2021. okt. 11. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem mateknál nappali és levelező között baromi nagy különbség lesz tudásban, ahogy fizikában is.

Ezek nem olyan gyakorlati dolgok, hogy 15 éve elavult hülyeségeket tanítanak, hanem ezek kb állandó dolgok. Levelezőn meg bőven kevesebb idő jut ezekre mint nappalin és feltételezem melózol is mellette, tehát ez hatványozottan igaz.

Ha lenne lehetőséged én a nappalit mondanám mindenképp. Nyilván ha elvégzed nem lesz benne, hogy estis és lehet, hogy annyit szoptok mint a nappalisok, de napi 8 órában matekkal foglalkozni vagy napi 2-3-ban azért már mennyiségben is más a kettő.

2021. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz már németül vagy meg tudsz tanulni németül, és úgyis külföldre mennél, akkor ajánlom a hageni távegyetemet. Bővebben: [link]
2021. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A hageni távegyetemről hallottam már (és nem vetettem el teljesen ezt az opciót), de úgy tudom, hogy kiküldik a tananyagot (jó vastag munkafüzeteket). Elvileg ezt önállóan fel kell dolgozni és visszaküldeni, meg vizsgázni is kell, de ez alapján nem valami gyakorlatias a képzés, és ez viszont visszatart.
2021. okt. 13. 23:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Lesznek nyílt napok amikor kérdezni lehet (az idén nov 10. és dec.1.): [link]

Másrészt (talán havonta) szombatonként van online csoportos konzultáció féle, szóval nem kell teljesen egyedül megbirkóznod a tananyaggal.

2021. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jobban nézz utána, mert Szegeden nem minden specializáció van levelezős matekon, ami van nappalin.
2021. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elvileg csak a tanári van, de én azt olvastam, hogy nem kötelező specializációt választani.
2021. okt. 24. 15:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Matek szakon nincs tanári specializáció. Van alkalmazott, elméleti, gazdasági, informatikai és specializáció nélküli. A tanári egy másik szak.
2021. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]


Én ezt találtam. Nem a legfrissebb, de nem is olyan régi. Itt van tanári szakirány, de azt nem szeretném.

2021. okt. 24. 22:10
 9/9 anonim ***** válasza:
2020-as a legfrissebb tanterv
2021. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!