Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechanika tantárgyat hogyan...

Mechanika tantárgyat hogyan tudnám megérteni, megtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első éves mérnök hallgató vagyok, ebből kifolyólag a mechanika is megtalálható a tantárgyaim között , ami így az elmúlt egy hónapban kiderült hogy nem az erősségem, ami gondolom köszönhető a középiskolában lévő vagy nem meglévő hianyos fizika oktatasomnak.

A statika résznél tartunk, kérdésem az lenne hogy nem e tudnátok segíteni , tippeket adni hogy miket mit hol tanuljak meg mindenkepp hogy értsem az egészet , és hol hogy hogyan gyakoroljak hogy menjen.

Válaszokat előre is köszi



2021. okt. 13. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Bolyai-sorozat
2021. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

70-80 százalékos szokott lenni a bukási arány mechanikából.

Fogadj egy tanárt vagy felsőst.

Meg kell érteni a logikáját

2021. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképpen tanár!

Főleg, mert a három mechanika közül az első a legkönnyebb. A mecha 2. ettől sokkal durvább lesz.

A YouTube-on vannak feladatmegoldások, de ha az alapokat nem érted, nem valószínű, hogy segíteni fog.

2021. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Melyik egyetemen tanulsz? Én is most vagyok első éves mérnök hallgató
2021. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
elte gepeszmernok te ?
2021. okt. 14. 21:30
 6/17 anonim ***** válasza:
Szte
2021. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
4-es, ezt most hogy jön ide? Ostoba?
2021. okt. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Èn is magánkorrepetàlàst ajánlom. Zárthelyik előtt pláne hasznos ha vègigmentek az elmúlt 1-2 èv feladatain, jól rá lehet érezni a várható feladatokra. De èn mèg a helyedben időben keresnèk, nem amikor már csak a javító zh az ember egyetlen esélye. Èn anno az első három félévben több tárgyból is jártam ês elég sokan mások is, mivel gyenge volt a középiskolai alapom matekból ès fizikából, sőt műszaki rajzot sem tanultam előtte sosem. Kis magán segítséggel tuljutottan ezeken ès végül mêrnök lettem ebben is dolgozom. Aztán a kitartàsomnak hála elég jól belejöttem, matekból ès mechàból második ès harmadik vizsgán mentem àt anno èppen minimummal. Aztán ezen tárgyak utolsó kurzusain már négyes ès ötös voltam ami elég nagy szám volt , közel a legjobbak közé kerültem. Ha az elejét túlèled akkor esélyes, hogy el is végzed. Megtanul az ember tanulni, ès túl jut a középiskolai hianyossagain. Utána meg egyenlők az esélyek már.
2021. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8as , ez tartja bennem a lelket hogy van értelme megszenvedni az elején
2021. okt. 15. 17:59
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2021. okt. 15. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!