Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechanika tantárgyat hogyan...

Mechanika tantárgyat hogyan tudnám megérteni, megtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első éves mérnök hallgató vagyok, ebből kifolyólag a mechanika is megtalálható a tantárgyaim között , ami így az elmúlt egy hónapban kiderült hogy nem az erősségem, ami gondolom köszönhető a középiskolában lévő vagy nem meglévő hianyos fizika oktatasomnak.

A statika résznél tartunk, kérdésem az lenne hogy nem e tudnátok segíteni , tippeket adni hogy miket mit hol tanuljak meg mindenkepp hogy értsem az egészet , és hol hogy hogyan gyakoroljak hogy menjen.

Válaszokat előre is köszi



2021. okt. 13. 22:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Látod egy olyan ember aki első félévében a kreditje közel felét elbukta, hova eljuthat ha kitartó. Szóval hajrá.
2021. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Képleteket nem lehet csak úgy bemagolni, érteni kell a dolgokat. Egy példára lehet több képlet is, ez attól függ, hogy milyen adatokat adnak meg a feladatokban. Ha a magolásra alapozol, akkor lesznek bajok mechanikabol/gepelemekbol.
2021. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Képletmagolásra csak annyit, hogy nálunk gépelemek zh-ra meg vizsgára be lehetett vinni kézzel írt képletgyűjteményt. Ugyanígy hőtanra és áramlástanra is. Ugyanis ezek a tanárok úgy álltak hozzá, hogy ha a gyakorlatban találkozunk egy problémával, ezek a képletek akkor is a rendelkezésünkre állnak. Az a fontos, hogy tudjuk, mikor melyiket, és hogyan használjuk.

A gépészmérnök képzésen nagyon sok tárgy épül a fizikára, és nagyon sok a számítás, a tervezési feladatoknál főleg. Ezt nem lehet bemagolni, az összefüggéseket érteni kell.

2021. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a helyzet? Sikerült megérteni? ZH, hogy sikerült?
2021. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Én is ebbe a cipőben járok, levelezős hallgatóként. Sikerült valami jó anyagot találni hozzá?

Én ell is bizonytalanodtam, hogy jó helyen járok-e. Agyalok rajta, hogy inkább valami matekos szakra átmegyek , ahol nincs meha és fizika.

2021. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szte jelentem, 90 % eddig az elégtelen írásbeli vizsga 😬szerintem javító után is minimum 50-60 % bukni fog, kell vele foglalkozni nem is keveset
2021. dec. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Minden sikerült, köszönöm az érdeklődést, a végére már az egyik legjobb lettem belőle , nagyon sokat kell gyakorolni és megérteni, egyébként nem is nehéz
2022. febr. 7. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!