Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e átjelentkeznem...

Érdemes-e átjelentkeznem gazdaságinformatikára mérnökinformatikáról? Leginkább azoknak a véleménye érdekel, akik hasonló cipőben jártak egykor és szakot váltottak. Vagy azok akik hasonlóan éreztek és nem váltottak szakot.

Figyelt kérdés

Óbudai Egyetemen tanulok a NIKen. Viszont úgy érzem, hogy ahhoz képest, hogy napi 12-14 órákat is ülök a gép előtt, ahhoz képest nagyon alul teljesítek. Pl vannak ezek a házifeladatok. Én soha sem programoztam még ezelőtt és ebből kifolyólag nincsen még kialakulva ezekhez a logikám és lényegében más munkáját kell átírnom ahhoz, hogy letudjak adni egy házifeldatot. Akkor amikor bent ülünk prog laboron, konkrétan csak másolom azt, amit a tanár ír a táblára, aki amúgy egy mukkot sem magyaráz meg abból amit leír, ezért amit eddig sikerült felfognom az kb a 3 héttel ezelőtti anyagig tart, úgy hogy már a 6.hétnek is vége. Bármikor amikor meglátok egy feladatot progon nem igazán tudom, hogy mit kezdjek vele, egyszerűen nem értem, hogy lehetne ezt C#-ban megoldani, ha még matekosan is megértettem a feladatot és azt is, hogy mi kéne legyen a megoldás, még akkor sem tudom, hogy a programnyelvbe mit kéne beírni. Akármikor amikor valaki elmagyarázza, megmutatja, hogy mit kell odaírni, nem értem sokszor, hogy mi a logika mögötte. Úgy meg nagyon utálok bármit is tanulni, hogy nem értem a mögöttes logikát. Ha meg megnézek egy videót youtubeon, akár külföldit, ők meg teljesen máshogy oldanak meg feladatokat és azokkal a módszerekkel viszont nekünk még nem szabad féléves beadandót leadni, vagy házifeladatot, pedig biztos sokat könnyítene azoknak a módszereknek a használata. Szóval nekem az a problémám, hogy nem lelem örömömet ebben a tananyagban egyáltalán és időm sincsen mellette semmire, de attól még, hogy tényleg mindent félreraktam, annak ellenére sem érzem azt, hogy megfelelő módon tudnék teljesíteni és olyan lehetetlennek érzem az egészet.

Btw érdekel a programozás, csak nem tudom, olyan mintha tanítanák, de mégse és nem érzem azt, hogy haladnék bármerre jelenleg.



2021. okt. 16. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ha alapból semmi fogékonyságod a progizásra, akkor a gazdinfón is szívni fogsz mert az is csupa progizás.
2021. okt. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát gazdinfósként mondom, hogy itt meg nincs olyan nagy szintű programozás. 3. féléves vagyok és hát eddig semmi extra nem volt. Igaz lesz még OO programozás és OO tervezés meg specializációs tárgyak talán.


Én inkább azt javaslom, hogy maradj és próbáld meg. Ha nem akkor talán váltsál, de lehet kicsit megbánod majd, mikor a számvitelt meg pénzügyet kell majd tanulnod sokat plusz a matek (de az mérnökinfón is van, szóval az nem lenne gáz). És itt inkább az adatbázisokra mennek rá mint a programozásra.

2021. okt. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Óe gazdinfó 3. Félévemet végzem most és én azt bánom, hogy nem proginfóra mentem.

A prog elég enyhe volt eddig, még azok is meg tudták írni a 2 zh-t akik eddig nem programoztak életükben. Szerintem megbánnád a gazdaságis tárgyak miatt. Keress rá a tanmenetre és meglátod mennyire érdekelhetnek a tárgyak. A prog nagyon múlik a gyaktanárodon, ha egyszer nekiülsz és megérted akkor menni fog. Gazdinfón azért pozitívum, hogy viszonylag több a szabadidőd van és úgy lehet készülni a tárgyakra.

2021. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!