Mi kell hogy felvegyenek gyógytornásznak az egyetemre?

Figyelt kérdés
Milyen érettségit érdemes tenni? Hány éves a képzés? Nehéz oda bekerülni? Esetleg aki most csinálja mi a véleményed róla? Szereted? Nehéz? Melyik egyetemre jársz? Nagyon érdekelne ez az egész, igaz még csak 10.-es vagyok, de jövőre már fel kell venni a faktokat. Azt olvastam, hogy a biosz az kell. Emeltezni érdemes belőle vagy elég ha csak a középszintű van meg? Nagyon szépen köszönöm aki válaszol rá
2021. okt. 18. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Felvi.hu
2021. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nézegetem is, de saját véleményre is kíváncsi vagyok azoktól, akik benne vannak már ebben az egészben.
2021. okt. 19. 06:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell igazából semmi konkrét erre a szakra, de mindenképp ajánlott azért a biológia. Én nem biztos, hogy csak ezért emelteznék belőle, mert úgyis mindent az egyetemen kezdesz úgymond újra tanulni, ami tényleg fontos, gondolok itt arra, hogy az emeltben biológiában nyilván nem csak az emberi test működése van benne. Én nekem konkrétan nem is volt biológiám a középiskolában és így jöttem erre a szakra. Abszolút teljesíthető így is, de azért egy középszintű érettségi nem árt, hogy az alapokat tudd legalább. Én az SZTE-n tanulok és bár ez elég szubjektív, de szerintem nehéz. A legtöbben azt gondolják, hogy ez egy ilyen töltelék szak, amin ilyen kis csini babák vannak meg semmit nem tudnak, stb, hát kő keményen tanulni kell. Egész héten órák vannak, a 70 %-a kb. gyakorlat, szóval ott is kell lenni az órákon. Maga az alapképzés az 4 év, az első 2 évben vannak az alapozó tárgyak inkább, utána pedig a klinikumok, különböző orvosi területeknek a kurzusai, kórházi gyakorlatok. Igazából ha érdekelnek az emberek, az egészség, a mozgás, elhivatott/kreatív/nyitott vagy és tényleg szereted ezt csinálni, ami persze később derül ki, akkor megéri szerintem. Az más kérdés, hogy ez a szakma sincs éppen megfizetve a kórházakban, de pl. egy magán helyen vagy máshol azért több lehetőség van elhelyezkedni, akár külföldön is elég keresett szakma.
2021. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!