Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jól fizető munkák...

Milyen jól fizető munkák vannak amihez nem kell sok egyetem?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és már nagyon szeretnék dolgozni vagy tanulni tovább de fogalmam sincs hogy hol.Nincs semmi amihez így különösebben értenék és semmi hobbim vagy olyan dolog amit tudom hogy szeretnék csinálni,semmi célom az életben sem csak az hogy sok pénzem legyen egyenlőre.Egyetemre nem igazán szeretnék menni,de max 2-3 év vagy valamilyen képzés belefér.Gondolkodtam azon hogy kimegyek külföldre bár ott is csak valamilyen gyári melót kapnék amivel bár többet keresnék mint itthon de hosszú távra az sem jó. Csak tanácsot szeretnék kérni hogy milyen szakra érdemes menni,19 éves lány vagyok amúgy.

2021. okt. 19. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Semmi se érdekel, semmi célod nincs, csak a sok pénz, akkor mit tanácsolhatnának neked? Legősibb mesterség??
2021. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
szexmunka
2021. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem hogy semmi nem érdekel mert semmit nem akarok csinálni hanem hogy elkerüljem az olyan kérdéseket hogy milyen irányban gondolkodom és mi érdekel; mert bármit ajánlhattok :D
2021. okt. 19. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Bármit ajánlhatunk??


Tudok olyan szakot ami:

- 3 éves BSC

- hiányszakma, nagyon keresett

- gyakorlatilag kizárt, hogy nem vesznek fel

- nem tanulós, nem magolós, relatív kevés energiát igényel

- jó órarend jellemzi, én nagyon simán tudok mellette dolgozni plusz élni és ezzel nem vagyok egyedül

- már BSC közben lehet dolgozni a területen

- kevés a diák -> a tanárokkal jó a viszony, mindenki ismer mindenkit, családias hangulat, nem te keresel munkát, hanem ők kérnek rá

- elismert diploma belföldön és külföldön is

- jó fizetést lehet vele elérni


Érdekel?

Na de mi az, ami miatt nem mindenki ezt csinálja? Hmm...😈😂


Ilyen szak pl a matematika (vagy akár fizika)


Ja, hogy nem érdekel a matek😂😂😂

Tudom, hogy nem egy hasznos válasz, mert statisztikailag kevés az esély rá, hogy pont abba a ~0.5%-ba esel, akik ezt akarják tanulni, de remélem szemlélteti, hogy mennyire nincs értelme a kérdésnek érdeklődési kör nélkül.

2021. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mai fiatalság nagy része. Semmit se kelljen csinálnom, de dőljön a lé.


Kettő diplomám van, de olyan munkakört végzek, amihez 8 általános is elég. Most 300-400 nettó között van a bérem, diplomával meg kaptam 160-at. Tudom, ez sem egy jelentős összeg, de egy átlagos élethez már elég.


Diploma nem feltétlenül kell a több pénz kereséshez, tehát a papír önmagában nem fogja ontani a pénzt. A nagy cégeknél sok a jelentkező és aki csak téblábolni akar, az nagyon gyorsan lemorzsolódik az interjúk során.


Ha nincs benned akarat, akkor csak tengődni fogsz egész életedben. Ezt neked kell átgondolni.

2021. okt. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a pénz motivál akkor az egyetemet felejtsd el, kínszenvedés lesz bármire mész. Ha nem vagy hajlandó tanulni és alázatot mutatni egy adott terület iránt, akkor lehet neked akármilyen diplomád, nem fog dőlni a lovetta. ( Legalábbis miután beleőrülsz a saját szakmádba, mert rájössz, hogy utálod amit csinálsz, na, azután biztos nem. )


Bármilyen diplomával ( igen, a lehúzott büfészakokkal is ) lehet kiemelkedően jól keresni és meggazdagodni, de akik valóban így élnek és dolgoznak, hidd el, nem a pénzért csinálják. Kiemelkedően jók abban amit csinálnak, kvázi a munkájuk a hobbijuk, majdhogynem az életük is, és minden alázatot megadnak neki ami kell. A fizetés egy idő után már csak egy velejáró ajándék. Az ilyen típusú emberek akkor is a saját szakterületükben dolgoznának, ha tizedannyi lenne benne a pénz.


Mivel fogsz kitűnni a tömegből? Mivel fogod felhívni magadra a figyelmet? Mivel leszel több, mint egy ugyanolyan szakon végzett ember?


Erre elég sok válasz jöhet szóba, itt van pár:


-Nyitottság mindenre, ami a szakmáddal kapcsolatos


-Több idegen nyelv ismerete lehetőleg felsőfokon ( a magyar nem számít idegen nyelvnek :) )


-Kapcsolati tőke. Magyarán minél több szakterületeddel kapcsolatos rendezvény, szakestély, előadás stb... látogatása, hogy információt cserélj a szakma nagyjaival, és később esetleg te is megcsillogtathatod a tudásod ilyen helyeken


-Nemzetközi szintű versenyek, csapatfeladatok, TDK művelése, miközben egyetemista vagy


-Nyilvánvalóan az elhivatottság, ebből fakadó tanulásra való motiváció, szerénység


-Végül de nem utolsósorban, az életen át tartó tanulás. Miután elvégeztél valamit, utána is legyen elhivatottságod minél jobbnak lenni abban a dologban, vagy akár megismerni más emberek munkáját is, tanulmányozni azokat. Egy extra idegen nyelvet sem sosem késő elkezdeni tanulni. Szokták mondani, hogy már pár évtizeden belül minden angol lesz és szuper, valósidejű fordítógépekkel át fogjuk ugrani a nyelv okozta akadályokat, azonban sosem tudhatod, hogy milyen körökben fogsz mozogni, mit fogsz csinálni 10 év múlva stb... A tudás sosem árt.


Amiket most leírtam, annak nagy része akkor is igaz, nem mész egyetemre, hanem vállalkozol vagy valamilyen szakmát sajátítasz el.

2021. okt. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!