Egyetem, szakma vagy munka?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek de még nem vagyok biztos az egyetemben (utálok tanulni, túl hosszú) se abban hogy mit szeretnék továbbtanulni. Ugyanakkor minél hamarabb el szeretnék kezdeni dolgozni.


Az informatika érdekel, azon belül a szerelgetés, hardver, processzorok, videókártyák, architektúra.


Mit kéne tennem? Vannak e olyan képzések amik rövidek és hamar el lehet őket végezni majd dolgozni. Vagy nincsenek/hasztalanok és inkább az egyetemet válasszam.



2021. okt. 28. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Alapesetben azt mondanám, hogy attól, hogy utálsz tanulni ne zárkózz el az egyetemtől, mert én is utáltam, ennek ellenére simán egyetemet végeztem. Ott valahogy más volt.


De ha van kifejezetten amit szeretsz (informatika) akkor olyan irányban válassz egy szakmát inkább. Nyilván a szerelgetős része inkább OKJ-s.

2021. okt. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem menj el szoftverfejlesztő és tesztelő okj-ra aztán meglátod, hogy tetszik és ha bejön utána folytatod az egyetemen az infó szakot, és ott könnyebb lesz ha előtte már ezt tanultad, sok ismerős dolog lesz és nem kell majd annyit tanulnod, csak a matekot.
2021. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Én is utáltam/utálok tanulni,de inkább egyetem minthogy 40 évig hugy pénzért dolgozzál.
2021. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amellett, hogy mindenki tök jó tanácsot adott, én kicsit mást tanácsolnék. Próbálj meg már most elhelyezkedni, dolgozni, bedolgozni. Akár részmunkaidőben, diákmunkaként, akárhogyan. Kimondottan szar munkákat is próbálj ki, mert ha bent vagy munkahelyeken, akkor egyre többet látsz a különféle munkákból, jobban megismered a világot. Próbálj ki minél több dolgot, hogy rájöjj, mi is érdekel igazán.

Nyilván diákmunkásként nem azokat a munkákat fogod megismerni belülről, amikben később elhelyezkedhetsz, de a cégen belülről már többet láthatsz belőle, hogy mik vannak, mintha az iskolában töprengsz rajta. Ismerd meg, hogy mik a lehetőségeid a mostani tudásoddal, képességeiddel. Tapasztald ki, hogy milyen dolgok érdekelnek, próbálj abba az irányba elindulni.


Ha ilyen "szerelgetés, hardver, processzorok, videókártyák, architektúra" dolgok érdekelnek, akkor próbálj meg ilyen irányba elkezdeni tanulni, hátha meghozza a kedved a komolyabb képzések iránt. Illetve, ha bekerülsz egy céghez ilyesmi pozícióba, akkkor akár nekik is lehetnek képzéseik, vagy támogathatják is, hogy tovább képezd magad, így könnyebb is lehet cégen belül tovább fejlődni.

2021. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!