Újrafelvételi az ELTE-re?

Figyelt kérdés

Első féléves vagyok levelezőn Győrben. A sors úgy hozta, hogy Budapesten kaptam főállású munkát, oda is költöztem. Imádom az egyetemet, viszont az utazás rengeteg időt elvesz.

Átjelentkezés nem lehetséges, viszont ha felvételiznék akkor folytathatnám az egyetemet, vagy előről kellene kezdenem?

Esetleg van valakinek tapasztalata ebben (szaktól függetlenül)?



2021. nov. 6. 09:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az elvégzett tárgyaidat el tudod fogadtatni, ha valamilyen százalékban (talán 80%) fedik egymást. Ha ugyanarra a szakra jelentkezel, akkor valószínűleg el is fognak egy csomó mindent fogadni, így azokat nem kell újra teljesítened, persze ha mégsem, akkor sajnos azokat újra el kell végezni. Legrosszabb esetben pedig a 0-ról kell újrakezdened.


Az elfogadtatást a NEPTUN-on keresztül tudod kezdeményezni, amit a TO elbírál. Az elfogadtatni kívánt tárgyakat érdemes fel is venni, ha esetleg nem fogadnák el, mert ha elfogadják, akkor automatikusan törlik a jelentkezésed. Ennek hátránya, hogy amíg nem fogadják el, addig a ráépülőket nem tudod felvenni, emiatt érdemes minél hamarabb elindítani a folyamatot, hogy a jelentkezési időszak végéig mindegyik tárgy elfogadásra kerüljön.

2021. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!