Elte egyiptológia?

Figyelt kérdés

Van esetleg valaki aki gondolkozik hogy idén jelentkezik az elte egyiptológia szakra?


Vagy esetleg valaki tudna mesélni erről a szakról hogy mi van ott mostanság?


Ha tud valaki segíteni azt előre is köszönöm!



2021. nov. 19. 12:06
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy még aktuális e, de én jelenleg egyiptológiát tanulok. Az első évben sok az alapozótárgy, amiknek nem sok közük van a szakhoz, de kötelezőek.

Az órák alapvetően az egyiptomi nyelvhez, kultúrához, művészethez, történethez, régészethez és valláshoz kapcsolódnak. Egyiptom nyelvet (hieroglif és hieratikus átirat) és ógörögöt kell tanulni az első évben, második évtől van kopt és az egyiptomi nyelv különböző korszakokban.

Szakirodalmak leginkább angolul, németül és franciául vannak.

Sokat kell tanulni, de ha érdekel az ókori egyiptom, akkor élvezni fogod, viszont, ahoz, hogy el tudj helyezkedni minimum mesterképzés diplomára lesz szükséged, tekintve, hogy Magyarországon nem igazán keresett szakma.

Ha érdekelnek az órák az ELTE BTK honlapján fennvannak. Oktatás-> képzések, tanegységlisták, záróvizsga-követelmények->alapképzés-> tanegységlisták

De az Educatio kiállításon is kint leszünk, ott is tudsz még kérdezni, ha érdekel még valami

Remélem tudtam segíteni

2022. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia

Köszönöm a segítséget, hasznos volt nagyon :)

2022. jan. 9. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár régi kérdés már, de reménykedem, hogy esetleg látjátok. Arról tudtok valamit, hogy állami támogatott képzés fog-e indulni? Láttam, hogy aki most szeretne felvételizni (kicsit későn találtam ki..) az csak önköltségesre tud jelentkezni. Illetve ha már régebben (2014ben) érettségiztem, azt elfogadják pontszámításnál. Igazából már van egy diplomám, de nagyon megtetszett ez a szak is.
2022. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti mondat kérdés akart lenni :)
2022. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!