Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Járműmérnöki szak! Képes...

Járműmérnöki szak! Képes lennék-e helytállni az egyetemen? Úgy hogy a matekkal sosem voltam jóban, (sokszor nem értettem) de jó tanáraim voltak, fizikából pedig nem voltak jók a tanáraim és nem is tanultam semmit belőle.

Figyelt kérdés

Régebbem sosem vonzottak a műszaki dolgok és tulajdonképpen az autókhoz -((tudom, hogy járműmérnöki szakon nem csak autókkal lehet foglalkozni))- sem értek sokat csak mostanában kezdett el érdekelni a dolog. De már sok szakon gondolkoztam és nem nagyon tudok dönteni. Ezért kérdezem, hogy konkrétan 0 matek, 0 fizika és 0 autó/műszaki ismerettel van-e értelme járműmérnöki szakra mennem, vagy csak az időmet és az energiámat pazarolnám?


Ha lehet kérem olyanok válaszoljanak akik érintettek a témában, mert sokan mondják, hogy bármit meglehet csinálni csak akarni kell, de én inkább reálisan szeretném látni ezt a dolgot. Köszönöm!



#egyetem #továbbtanulás #járműmérnök #Járműmérnöki szak #BME, SZE, DE
2021. dec. 7. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
vannak ismerőseim akik ezen a szakon vannak, és ők nagyon szenvednek a matekkal, pedig korábban jók voltak belőle
2021. dec. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom a szokásos mérnöki matek lesz, szal Analízis 1-2, Diszkrét matematika stb, tehát ezeknek kell utána nézni, találsz a neten feladatokat stb.

Nézz videót.

2021. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne menj reál szakra, ha nem megy a matek/fizika, csak saját magadat szívatod meg.
2021. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár a gyakorlatba el tudnál úgy helyezkedni, hogy se matek, se fizika ne kelljen, az egyetem elvégzéséhez azonban ezek nélkülözhetetlenek. Erős alapok nélkül vért izzadnál, és valószínűleg egy ideig bukdácsolnál, majd átmennél egy másik szakra, ahogy az lenni szokott. Kerüld el ez a szakot, keress inkább valami lájtosabb gazdasági szakot, ha például a biosz-kémia vagy humán irányokat már kilőtted.
2021. dec. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

"mert sokan mondják, hogy bármit meglehet csinálni csak akarni kell, de én inkább reálisan szeretném látni ezt a dolgot."


Pedig ez így igaz. Én is 2-3-as tanuló voltam anno középiskolában, mérnökinfon pedig 5-ös átlaggal végeztem. A matek érettségim kb. 65% körül lehetett úgy, hogy arra vagy 1-2 hónapot készültem intenzíven.


A leírásod alapján viszont nem néz ki úgy, hogy ezt annyira akarnád, hogy ugyanezt megcsináld.

2021. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Èn hasonlóan voltam mint te, ès mèrnök lettem. Persze nagyon nem adta magát könnyen a dolog, az elején a tàrgyaim felét kB buktam. De elkezdtem magán órákat venni (felsőbb èves hallgatók foglalkoznak ilyenekkel meg külön tanárok is), tanulni az internetről, plusz jegyzetekből ès szépen sikerült felzàrkóznom. Úgy, hogy az elején elsőre esélytelenek elbuktam pl a matekot, az utolsó matek tárgyam màr jeles lett, ami szerintem elég nagy szám. Aki az első buktánál ès akadálynàl megy tovább előre ès nem feladja az elvégzi.
2021. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Pedig ìgy utólag visszagondolva, rengetegszer egy hajszálon múlt, hogy feladjam, volt, hogy majdnem ki is iratkoztam. De èrdekes módon valami vitt mindig tovább, gondolom az, hogy nagyon akartam. Ês a képzés felénél amikor màr jöttek a sikerek ott már kezdtem szeretni a dolgot.
2021. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg a leszavazást a kérdezőtől kaptuk ketten is, hogy tényleg csak akarni kell, de kíváncsi lennék azért, hogy mit gondol a kérdező, mi a reális?

a. Istenadta tehetséggel születik egy kisbaba, és gyakorlatilag a kezébe nyomhatod a diplomát, nem kell érte megtennie semmit, vagy

b. Tanulsz, nem adod fel, ha megcsúszol nekimész megint és megcsinálod a célt, amit kitűztél magadnak.


Nem tudom, hogy hogyan hiszi azt bárki is, hogy a b. az ami nem reális ebből a kettőből. Mindenki akinek diplomája van évekig szopott vele. Ez ilyen.

2021. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8. nem szavaztam le senkit. De azt értem az alatt, hogy reális, hogy nem reál beállítottság mellett nem csak küszködés lenne belőle, hanem mégha nehéz is, száz meg száz különóra és bukás nélkül teljesíthető lenne-e a szak.
2021. dec. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!