Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes továbbtanulnom?

Minek érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Amiben nagyon jó vagyok az a veszekedés. Akármilyen vitát megtudok nyerni.

A tanulmányaim átlagosak 4/5 mindenből (a matek 3/4).

Rajztudás átlagos (szépen rajzolok, de vannak akik sokkal jobban rajzolnak)

A nyelvérzékem elég rossz.

Az ügyvéden gondolkozom, de félek a rengetek leckétől, mivel tanulásban se vagyok a legjobb.

Mindenben átlagos vagyok. Csak a leghaszontalanabb dologban vagyok kitűnő.. a veszekedésben..



2021. dec. 10. 05:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. Hobbim az számítógépen játszani, sajnos abból nem lehet megélni.

A kedvenc tantárgyaim: magyar, történelem, logika, pszichológia.

A tanári munka tetszik, csak sajnos nagyon keveset keresnek.

Az infót szeretem, de programozni nemtudok (sajnos nemtanítják nálunk).

A pszichológus munka is tetszik, csak félek, hogy túl nagy felelősségel jár.

2021. dec. 11. 13:38
 12/19 A kérdező kommentje:

Inkább a kézzel fogható dolgok fognak meg, de elmélkedni is szererek.

Igen szeretek, csak van bennem egy félelem.

Félek, hogy rosszul segítenék és mégnagyobb problémát okoznák az illetőnek.

2021. dec. 11. 13:40
 13/19 molnarmarcell21 ***** válasza:

Ha jó vagy, játékból is meg tudsz élni, lásd a streamereket, e-sportolókat. :)


Tudom, ez most nem fog vigasztalni, de sokszor fordítva működik, azaz elkezdesz dolgozni valamit és megkedveled, nem pedig kedvelsz valamit és azt csinálod.


Aztán idővel képbe jönnek a "szakmaközi" munkák, amikor már több területen lesz tapasztalatod, tudásod. Például ha jó vagy töriből és pszichóból (van már ilyen tárgy a gimiben?), akkor lehetsz pszichológia-történész vagy történeti pszichológus.

2021. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Senior Séf ***** válasza:
56%
Hogy lány vagy, az felesleges volt kiírnod. Az a mondatod, hogy "Akármilyen vitát megtudok nyerni." már korábban elárulta. És itt hadd hívjam fel a figyelmedet valamire. Az, hogy rád hagynak dolgokat nem jelenti azt, hogy valóban megnyerted a vitát. A lányok nagyon sokszor esnek a hibás érvelés csapdájába, amikor eltérnek az eredeti tárgytól. (Persze ezt sosem fogják belátni mert ehhez férfiész kell.)
2021. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nem úgy nyerem meg a vitákat, ahogy te gondolod. Annyi érvet mondok, amíg rá nem jönnek, hogy nekem van igazam.


Sajnos annyira nemvagyok jó a játékokból. Csak hobbi szinten elvagyok.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

2021. dec. 11. 20:34
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Az e sportolás úgy ahogy van, egy nagy hülyeség.
2021. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azt tanult amit önerőből is tanulnál magatól az interneten.


Az E-sport mentálisan meg fog nyúzni. Ne akkar jó lenni benne.


Ha streamelni akarnál, mert lehet játszani is akkor meg külföldi nézőket próbál elérni angolul. Lehet üdítő lehet egy magyar lány nekik. Vtuber spanyol lány egy wellsi csávó egy élmény nézni, de ehhez enyhén hiperaktívabbnak kell lenni. Szórakoztatóipar értéke csak nőni fog automatizálás a nagy képben. Mint most látható tv csatornák száma interneten növekvő több közönségi oldal miatt. (Tiktok)


Az érettségi eredményeknek hiszek. Másnak max szorgalmát tudom lekövetkeztetni a jegyekből. Bármi bölcsész szak szóba jöhet, ha a szülők nyomása alatt vagy az egyetem miatt. Ha rajzolni van képességet akkor inspirált magatat. Rajztábla a gépbe és mehet a tanulás a netről van anyag fent angolul. Más művész szak is létezik. Tárgyiasabb is. Néz körül, ha nyomás van a szülőktől.


Programozni nem fognak az iskolában tanítani közismereti infó órán. Nem az a világ van még az oktatásban, hogy ez a érdeklődés kiderüljön.


Nem az mondom igyat a szavát ennek az embernek, de lehet segít.

[link]

2021. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem arra kell rámenni, hogy mivel lehet pénzt keresni. Ha így csinálod, hoppon fogsz maradni. Azt kell megtalálni, hogy mi érdekel, mi az, amitől flow élnényed lesz, és mire van szüksége az embereknek. Ha ugyanis nem élvezed amit csinálsz, nem leszel benne jó. Előbb-utóbb vagy kirúgnak, vagy te fogsz felmondani. Ajánlanék egy évet külföldön Erasmussal, vagy Evssel. (A rossz nyelvérzék nem lehet kifogás!) Manapság pedig E sportolókra van a legkevésbé szükség. Streamelés ugyanez. A másik meg az, hogy állandóan kutatni kell, kipróbálni dolgokat, beszélgetni különböző emberekkel, hogy megtaláld, ami érdekel. Nem szabad learagadni egy helyen.
2021. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
tudod mit van egy olyan lehetoseg hogy megkerdezed az ismeroseidtol es majd tanacsot kapsz es utana eldontod;)
dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!