Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján valasztottatok...

Mi alapján valasztottatok egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

A szivetekre vagy az eszetekre hallgattatok, amikor egyetemre jelentkeztetek?


Én először gazdasági területre mentem, holott egyáltalán nem érdekel ez a terület. Két félév után otthagytam a szakot.



2021. dec. 10. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először a szüleim elvárásainak akartam megfelelni, és én is olyan szakra mentem, ami igazából nem érdekel, csak szenvedtem. Nehéz döntés volt, de otthagytam, a szívemre hallgattam, és most azt tanulok, amit szeretek és amiben jó is vagyok.
2021. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nekem igazából nem volt ellentmondás a szívem és az eszem között, csak gimiben még nem állt semmi olyan közel a szívemhez, így mondhatni ésszel döntöttem, de nem valami nagy álmomat dobtam el. Vagyis végülis a matekot imádtam, ahhoz választottam ésszel gazdasági szakot. Ami azóta a szívemet is elnyerte. Szerintem egyetemen azt érdemes tanulni, amit igazán élvezel, én így pl semmit nem érzek tehernek, mert nem kényszer. Lenne olyan terület, amire ésszel szintén logikus lett volna mennem, de biztos vagyok benne, hogy szenvednék.
2021. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan szerencsés voltam, hogy a szívem és az eszem ugyanarra ösztönzött. Már egy ideje tanulok és még mindig ugyanolyan lelkes vagyok, mint az elején, sőt. Azt választottam, amit szeretek tanulni, amiben jó is vagyok. Plusz szerencsére még jól is fizet, megbecsült, és nem tömegszak.
2021. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

szív, belső megérzés, ösztön, hogy te mit csinálnál szívesen

-akár 40 évig is,

amiben jól éreznéd magad, amire nem is feltétlenül munkaként tekintenél, hanem pl hobbi, hivatás.

hogy különben tehát szal nelegyél boldogtalan, aki olyat csinál , amit nemszeret, és a pénzt hajhássza. nem kell az; boldog legyél. inkább csinálj valami olyat, amit szeretsz, amivel szivesen foglalkoznál kevesebb pénzért; minthogy sínylődj valahol, amit utálsz. mert akkor megeszi az életedet. most egyelőre napi 8 órában kell pénzkereséssel foglalkozni, szóval jól gondold meg, hogy akarsz-e valami nyomasztó, uncsi, frusztráló, stresszes, idegőrlő, felesleges, ,,életevő" tevékenységet végezni jópár, rengeteg évig. Szal hogy ami felemészti az életidődet,és nem ad neked semmit, semmi élvezetet; csak a pénz miatt csinálod és a szó legszorosabb értelmében csak munka , nem pedig valami számodra fontos , amiért kiállsz, hogy hivatás/hobbi ami csak simán kábé egy könnyed szórakozás munka helyett, de ugyanúgy fizetnek érte. vagy pl nem ugyanúgy, de legalább nem őrli a lelkedet napi 8 órában, amit csinálsz, hanem örömteli időtöltés.

2021. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
*a hivatásban is jólérezheted magad, ha csak valami hivatás , az is adhat neked is elég örömöt,hogy pl segítesz valakinek. hogyha hobbinak nem neveznéd mondjuk.
2021. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az eszemre hallgattam, és megbántam. Olyan szakon vagyok, amivel nagyon jól meg tudok majd élni, nem tömegszak, nagyon nehéz, de megy szerencsére, amennyire kell. Mégis, nem erre vágyok, és egyre erősebb bennem az érzés, szakot váltanom viszont nem érdemes, még ha viszonylag sok tárgyamat el is tudnám fogadtatni az álomszakomon. Majd' 3 évet nem dobok most már kukába és kezdem elölről.

Mindenesetre ez elég pocsék érzés, nem kívánom senkinek.

2021. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőre. A szívemre és az eszemre is.


Mérlegelni kell, hogy belefér-e egy olyan szak elvégzése, ami után az adott területen nem fogsz tudni elhelyezkedni, vagy alacsony lesz nagyon a fizetésed. Ha belefér és erről van szó, akkor hajrá.

Csak tudd, hogy egy rendesen fizető szakmára is szükséged lesz előbb utóbb és nagyon fogod érezni a hiányát. Már előre készülj egy második diplomára, szakmára.

2021. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hetes vagyok. Most olvastam el a leírást is.

Valahol meg tudlak érteni. Azért valamennyire érdeklődőnek kell lenni ahhoz, hogy egy szakot elvégezz. Nem lehet teljes érdektelenséggel végigcsinálni, vagy ha mégis, akkor is iszonyat szenvedéssel.

2021. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!