Mit gondoltak az alábbi iskoláról illetve a továbbtanulási terveimről?

Figyelt kérdés

Szóval eddig úgy gondolkodtam, hogy mindenképp a német nyelvvel szeretnek foglalkozni a gimi után is. Esetleg német tanár, tolmács stb. Viszont mivel nagyon fontos számomra a hitem, így nem szeretném azt sem elhanyagolni sőt arra gondoltam, hogy esetleg egy német-hittan tanárképző szak éppen megfelelő lenne nekem és úgyvélem jól is tudnék teljesíteni ezekben. Legközelebb hozzám Egerben illetve Pesten találhatók ilyen sulik, ahol ilyen és ehez hasonló szakok vannak. Legutóbb az Egri Hittudományi Főiskolát nézegettem. Igazából nem nagyon tudok arról az iskoláról semmit, de ott például van ilyen kétszakos képzés(hittan-német) az Eszterházy-val együtt és erről szeretnék kérdezni, hogy aki esetleg ott él, vagy tanulták ezekben az iskolában mi a véleménye róla? Egyébként még az Evangélikus Hittudományi Egyetem is szóba kerülhetne, de Pestre nem igazán mennék. Valahogy nem vonzó számomra. Való igaz Egert sem ismerem a legjobban, de ott legalább már voltam párszor és sokkal szinpatikusabbnak tűnik, illetve sokkal jobb szerintem környezetileg is, mint Budapest. Egyébként római katolikus vallású vagyok ha ez esetleg számít. 20F

Vagy ha esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mit lenne érdemes kezdeni magammal, ha úgy állok a szituval, hogy pap semkiképpen nem akarok lenni, mivel nagyon fontos számomra az Istenbe vetett hitem, szeretnék tevékeny szerepet vállalni akár az egyház életében is, ha úgy van. Bár nem az a fontos, valójában csak szívesen foglalkoznék más emberekkel, illetve örülnék ha esetleg tovább adhatnám azt a tudást amim van, ezért gondoltam, hogy a hittan-német tanár szak nem lenne rossz számomra. Hálistennek németből is jó vagyok, és szeretem is. Eredetileg az Eszterházyra terveztem menni egyébként, de mivel ott ilyen hogy német hittan szakpárosítás tudomásom szerint nincs ezért ez elég felejtős így. Kérem a negatív kommentelők kerüljenek.



2021. dec. 13. 15:34
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Sajnos én nem tudok tapasztalattal vagy különösebb iránymutatással szolgálni, de minden esetre nagyon szimpatikus amit leírtál.

Szerintem manapság ritka, hogy valaki ilyen párosításokban gondolkodjon.

Azok alapján, amiket írtál, nekem is a német-hittan párosítás tűnik logikusnak és a tanári pálya is egybeesik azzal, hogy tudást szeretnél átadni.

Én minden esetre szurkolok és bíztatlak, hogy ebben az irányban nézelődj továbbra is, ha már most is érdekel.


De esetleg azt még fontos lehet megjegyezni, hogy ha valami olyan mellett döntesz, ami végül mégsem tetszik, bármikor válthatsz. Szóval ráparázni továbbra sem érdemes.

Sok sikert!

2021. dec. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!