Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi segített a pályaválasztásba...

Mi segített a pályaválasztásban? Kihez, hova érdemes segítségért fordulni?

Figyelt kérdés
Tavasszal diplomázom az alapszakomon és szeretnék továbbtanulni, ehhez pedig ugye legkésőbb februárban le kellene adnom majd a jelentkezésemet. Viszont most még tanácstalanabb vagyok mint anno, érettségi után. Most már úgy érzem több tétje van és változott is a gondolkodásmódom, kevesebb állami félévem van, már nem hiszek abban, hogy még egész életemben tanulhatok amit akarok és ezer meg ezer lehetőségem van stb., úgy érzem most kell jól döntenem, hogy ne bánjam meg később. Összegyűjtöttem a lehetőségeimet, próbáltam kijegyzetelni mi tetszik, minek mi az előnye és hátránya stb., de nem jutottam döntőre és nem hiszem, hogy majd egyszer csak arra ébredek, hogy kitaláltam. Úgyhogy szeretnék ebben segítséget kérni, de nem voltam még ilyen jellegű tanácsadáson stb., így nem tudom ezek mennyire hasznosak valójában.
2021. dec. 17. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
tanarokkal beszelj, nekik van valamennyi ralatasuk a munkaeropiacra, mi keresett, mi fejlodik nagyobb utemben, hol van apenx stb
2021. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tanáraink ebben nem igazán partnerek. Bár szerintem nem is feltétlenül tudnának ebben segíteni, alapvetően mind a saját területükkel, kutatásaikkal stb. vannak elfoglalva és ez nem is egy olyan szak, hogy arról beszéljünk, hogy mi keresett stb. Engem sem ez érdekel, nem ilyen kérdéseim lennének. Inkább az okozza számomra a dilemmát, hogy nem tudom mi illene hozzám a legjobban, mi felelne meg leginkább az erősségeimnek, érdeklődési körömnek, miben tudnék a legjobban kibontakozni és érvényesülni stb.
2021. dec. 17. 17:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
hat pedig ezt azok tudjak megmondani neked akik ismernek teged szakmai szempontbol
2021. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!