Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szak emelt töri nélkül?

Jogász szak emelt töri nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angol/magyar fakton vagyok, idén végzek. Faktválasztáskor még más elképzeléseim voltak, meg a töritanárt se szerettem annyira, ezért a magyart választottam az angol mellé, de a törit is szeretem. 98%-os emelt angolom már megvan, töriből közepezni fogok, szerintem azzal sem lesz baj. Hátrányt jelenthet a szakon, hogy nem jártam töri faktra?

2021. dec. 26. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2021. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem. De sajnos van jó pár hasonlóan száraz tágy, mint a történelem.
2021. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. semmi köze nincs hozzá.


Jogot előtte soha senki nem tanult, ez nem olyan, mint pl. a mérnöki, ahol korábban már tanultál fizikát és matekot (8+4 éven keresztül). Itt mindenki a nulláról indul. Lesz jogtörténet, és alkotmánytörténet, filozófiatörténet, de az egyetemi tankönyvekben szinte minden benne van, így csak azt kell megtanulni. Néha-néha, talán órákon ha kérdez a tanár valami történelmi dolgot, talán ennyi.


Egyébként meg csináld meg a közép törit minél jobbra, 95%+ és akár az államilag támogatott is összejöhet.

2021. dec. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Csak azért merült fel a kérdés, mert "tradicionálisan" a legtöbb ilyen irányba készülő osztálytársam magyar/törit vett fel. Nincs bajom a történelemmel, meg tudom tanulni és szeretem is, csak a tanár miatt nem vettem fel. De akkor szépen készülök a középre és megjelelölöm ezt is :)
2021. dec. 26. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok veled, Kérdező.

A töri mindig is szimpatikus tantárgy volt számomra, ám az irodalom iránti szeretetem miatt magyarból emeltezem.

Nekem is hasonló aggodalmam volt, hogy hátrányból indulok a sok töri faktos mellett, ha netán bejutok. ><

Számomra a magyar sokkal könnyebben tanulható, érdekesebb, színesebb és változatosabb.

2021. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Az emeltes töritudásnak nincs igazi jelentősége. Első évben a történeti tárgyaknál lehet töri (Római jog, Magyar Alkotmánytörténet, Jogtörténet), de elég a korábbi általános töri ismeret. Amit mélyebben is tanulni fogsz az a történeti tárgyaknál is magát a jogot, a jogrendszert érinti. Azok a skillek amik valóban a hasznodra is válhatnak első évben leginkább az, ha tudsz viszonylag jól írni, precízen, érthetően választékosan és mindezt akár gyorsan és röviden is, illetve ha ugyanezt tudod szóban is. A legtöbben valójában ezekkel a képességekkel szenvednek leginkább, mert nagyon más az elvárás, mint középiskolában.

A leírtakat az ELTE-re értem. Hajrá!

2021. dec. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Általában tényleg töri emelttel szoktak jogász szakra jelentkezni, de több szaktársam is idegennyelvből emeltezett, én pedig magyarból és eddig semmi hátrányom sem származott belőle. Előadáson párszor volt olyan, hogy a tanár egyértelműnek vette, hogy bizonyos dolgokat már tudunk, ami nekem például a töri emelt miatt kimaradt, de kis utánanézéssel behozható a lemaradás. Vannak olyan tanárok, akik jobban rámennek a köztöris részekre, esetleg érdemes a vizsgát nem hozzájuk felvenni ilyen esetben.

Összességében viszont tényleg nem gond, ha nem emelteztél töriből, elég ha elszánt és szorgalmas vagy, akkor menni fog.

Írj nyugodtan, ha bármi kérdésed lenne.

19/L (SZE-DFK)

2022. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kis update: felvettek, ráadásul állami támogatással :D
2022. júl. 29. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!